Спеціальні потреби

Триває ліквідація наслідків аварії у Керченській протоці


Такої масштабної морської аварії в Україні ще не бачили. Четверту добу в акваторії Керченсьокї протоки шукають людей, які потрапили в море під час шторму. В той же час, тривають роботи і з ліквідації екологічного лиха. У море потрапили понад 2000 тонн нафти та цистерни із сіркою. Їх вже оглянули водолази і дійшли висновку, що сірка поки що не потрапила до моря, якщо це станеться, і почнуться хімічні реакції, наслідки для екології важко буде передбачити.

Важко збирати і нафту, цьому перешкоджають хвилі. Ті плями, які потрапили на узбережння, очищуть і працівники МНС, і екологи. Останні кажуть – якщо не вжити своєчасних заходів з локалізації, збору і ліквідації нафтопродуктів, то велика частина вуглеводню осяде на дно, продукти випаровування викличуть отруєння морського середовища і гострий дефіцит кисню, що призведе до масової загибелі морської флори і фауни. Вже зараз нафтовими плямами вкрите узбереження та Коса Тузла, на якій живуть військові.

Експерти також визначають, що ж стало причиною цієї аварії. Їх поепредній висновок свідчить про серйозне недбальство, адже виявилося, що в той час, колти раптово почався шторм, в акваторії знаходилося понад 150 суден, що дуже багато для токої вузької протоки. Розслідування причин триває. І сьогодні у Керченській протоці заборонили ловити рибу, та в будь-який спосіб використовувати воду.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG