Спеціальні потреби

У затоку Сан-Франциско внаслідок аварії вилилась нафта


Американські прокурори відкрили кримінальне слідство в справі аварії вантажного судна, внаслідок чого стався масовий вилив нафти в затоку Сан-Франциско минулого тижня.

Директор Берегової охорони США адмірал Тад Аллен на зустрічі з журналістами у Сан-Франциско, штату Каліфорнія, заявив, що Берегова охорона співпрацює з федеральним прокурором, щоб встановити причини аварії.

Згідно з попереднім розслідуванням, проведеним Береговою охороною, причиною того, що вантажний корабель врізався в міст, була людська помилка, а не технічна неполадка. Міст не зазнав шкоди, але в корпусі корабля виник 30-метровий розріз і було пробито отвір у двох баках, з яких в затоку вилилося понад 200 тисяч літрів пального.

У Каліфорнії почато аварійну розчистку наслідків аварії, і близько 800 людей докладають зусиль, щоби врятувати флору і фауну від екологічного забруднення. І хоча очисна операція довкола затоки Сан-Франциско йде на всю потужність, робити це не так просто, адже тисячі літрів нафти поширились затокою і навіть дсягнули Тихого океану.

Довгі смуги прибережних районів закрито, і влада докладає зусиль, щоби провести – як того вимагає закон – кількагодинну професійну підготовку добровільних загонів для роботи з цією небезпечною речовиною.

Вилив стався о 8.30 в середу зранку, коли корабель зіткнувся з мостовими опорами. Очисні операції ускладнились порівняно з минулим тижнем. До того ж операції передбачають допомогу птахам – сотні вже врятовано, але кілька десятків знайдено померлими.

Розчищувальні операції триватимуть ще довгий час. Між тим слідчі з Національної ради з безпеки транспорту прибули на місце для з’ясування обставин аварії. Вони пробудуть тут тиждень, збираючи матеріали, хоча на опрацювання звіту про це може піти цілий рік.

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG