Спеціальні потреби

Демократи провели дебати щодо зовнішньої політики США


У Сполучених Штатах продовжуються передвиборчі перегони. Претенденти на кандидатів на посаду президента США не залишають поза увагою ані питань внутрішньої політики, ані відносин країни з рештою світу. Зокрема між претендентами-демократами відбулися дебати з приводу війни в Іраку і погроз Адміністрації Буша на адресу Ірану. Щодо Пакистану кандидати обох партій висловили побоювання, що владу в цій критично-важливій країні можуть захопити ісламські екстремісти.

У час, коли в Лагорі поліція кийками розганяла демонстрації пакистанських юристів, учасники змагань за Білий дім висловили стурбованість з приводу припинення дії Конституції Пакистану Президентом Первезом Мушарафом. Вони погодились, що з усіх країн, з якими США мають стосунки – це найнебезпечніші і найскладніші. Кандидати висловили побоювання, що владу в Пакистані можуть захопити екстремісти. З таким поглядом погодився колишній сенатор-республіканець Фред Томпсон:

“У цю пору становище в Пакистані для нас одне з потенційно найнебезпечніших у світі. Це – ядерна держава. Ми постали б перед насправді кошмарним сценарієм, якби радикальні елементи або прихильники терористів перебрали контроль над урядом”.

Тимчасом, прихильники сенатора Гілларі Клінтон, яке веде перед серед демократичних кандидатів, подарували їй пару боксерських рукавиць бо вона не припиняла вступати у словесні перепалки із своїми однопартійцями.

Під час телевізійних дебатів між демократичними кандидатами, їй, сенатору з Нью-Йорка, неодноразово доводилось захищати свої позиції в різних питаннях, включно із закордонними справами. Головний суперник Гілларі – сенатор Барак Обама:

“Вона голосувала за те, щоб дати президентові повноваження надіслати війська в Ірак, а пізніше заявляла, що це війна за дипломатію”.

Справа в тому, що сенатор Клінтон відмовляється чітко заявити, що, у разі обрання президентом, вивела б американські війська з Іраку, хоч сама й критикує республіканців за підтримку Президента Буша. Пані Клінтон також критикують за те, що вона проголосувала за резолюцію, яка, на погляд декого, проторує шлях до війни з Іраном. Адміністрація Президента Буша підтримує цю резолюцію, яка характеризує елітарні війська Ірану Революційну гвардію як терористичну організацію. Гостру критику на адресу Клінтон висловив колишній сенатор Джон Едвардс:

“Ми мусимо відстоювати наші позиції у наших стосунках з президентом. Ми повинні дати чітко зрозуміти, що ми не дозволимо Бушу, Чейні або цій адміністрації вторгнутись в Іран”.

Погодився з цією думкою і сенатор-демократ Джозеф Байден: “Як мінімум, ми додали Бушу сміливості говорити про Третю світову війну. А розмова ця абсолютно безвідповідальна. Ми додали йому сміливості вдатись до дії, якщо він вирішить, що треба діяти”.

Загалом учасники змагань за Білий дім, незалежно від їх партійної приналежності, дуже обережно висловлюють свої позиції в питаннях закордонної політики, бо знають, що суперники намагатимуться використати їх на свою користь.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG