Спеціальні потреби

США закликають Грузію скасувати надзвичайний стан


Лідери опозиції в Грузії заявили, що вони планують визначити єдиного кандидата, який кине виклик Президенту Михаїлу Саакашвілі у позачергових президентських виборах, що мають відбутися п’ятого січня.

Опозиційні лідери також наполягають скасувати надзвичайний стану в країні, як також обмеження на діяльність засобів масової інформації, перед тим, як може відбутися діалог з урядом. Вони виступили з такими заявами після зустрічі з Патріархом Грузинської Православної Церкви, який запропонував бути посередником у розв’язанні кризи.

Тим часом грузинські законодавці схвалили 15-денний надзвичайний стан, який Президент Саакашвілі проголосив у середу. Глава держави вдався до такого кроку після шести днів протестів у Тбілісі за участю демонстрантів, які звинувачували його в корупції і вимагали його відставки.

У Вашингтоні представник Державного департаменту Шон МакКормак знову закликав до скасування надзвичайного стану в Грузії. Він також повідомив, що заступник помічника Державного секретаря США Метью Бриза поїде у Тбілісі для розмов щодо врегулювання становища в країні.

XS
SM
MD
LG