Спеціальні потреби

Зріст ціни на нафту призведе до подорожчання інших товарів


У четвер в Конгресі виступав голова Федеральної резервної системи Бен Бернанке. У своєму виступі він заявив про ймовірність уповільнення економічного зростання США протягом наступних кількох місяців. Серед причин – криза на ринку нерухомості. Також він зазначив, що показник інфляції протягом останнього часу дещо покращився. Втім, враховуючи різке зростання ціни на нафту, велика кількість товарів у Сполучених Штатах може різко подорожчати. Американці відчули підвищення ціни на нафту на автозаправках.

Очікується, що ціни на опалення цієї зими зростуть в середньому на 11%. Високі ціни на нафту призводять до загального ефекту підвищення цін на інші товари та послуги.

Зокрема, зросли ціни на авіаквитки. Так, якщо цього літа авіакомпанія “Юнайтед Аірлайнз” продавала квитки з Чикаго до Нью-Йорка за 318 доларів, то зараз – понад 448. Авіакомпанія заявила, що вона розглядає необхідність виведення з використання ста літаків через нестачу пального. Страждають і інші види промисловості – від укладання асфальту до виробництва пластмаси.

Ціна на нафту стрімко зростала протягом цього тижня після того, як Міністерство енергетики оголосило про скорочення наявних запасів нафти. Інші причина зростання ціни на нафту – падіння американського долара, зазначає експерт Рей Карбоне:

“Я думаю, що щоразу, коли долар падає, а зараз його вартість знижується у відношенні до євро, і можливо у відношенні до фунта стерлінгів, це відштовхує людей від купування американської валюти в якості інвестицій та заохочує до вкладення в ресурси з більшою фінансовою віддачею”.

В той же час попит на нафту у світі росте. Зокрема, економіка Китаю розвивається такими темпами, що за деякими оцінками, через три роки вона споживатиме більше нафти, ніж Сполучені Штати. Американці так само не сповільнюються. Очікується, що ціна за нафту підвищуватиметься і сто доларів за барель вже не за горами.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG