Спеціальні потреби

Ніколя Саркозі: США можуть покладатися на Францію


Президент Франції Ніколя Саркозі на засіданні американського Конгресу заявив, що його країна підтримає Сполучені Штати в боротьбі проти тероризму в Афганістані, а також атомного накопичення в Ірані. Під час виступу Саркозі заявив, що Америка може розраховувати на Францію. Крім того французький президент сказав законодавцям, що США і Франція повинні боротися пліч-о-пліч, аби захистити цінності і просунути ідеї свободи і демократії. Саркозі також віддав шану полеглим у Другій світовій війні американцям.

А напередодні в Білому домі відбулася вечеря на честь візиту Ніколя Саркозі. Обидва лідери використовували кожну нагоду підкреслити, що стосунки між Вашингтоном і Парижем покращуються. Попередній Президент Франції – Жак Шірак – очолив європейську опозицію війні в Іраку. Теперішній Президент Ніколя Саркозі зазначив:

“Так, була суперечка щодо Іраку. Але це розходження у поглядах не має ставити під загрозу нашу дружбу, союз та солідарність між двома країнами”.

Сьогодні лідери США та Франції знаходять спільну мову щодо більшості міжнародних проблем, – вважає Президент Джордж Буш:

“Французькі та американські війська допомагають захистити молоду демократію в Афганістані. Наші нації підтримують демократичний Уряд Лівану. Ми досягли згоди в тому, що примирення та демократія в Іраку є життєво важливими для Близького Сходу. І обидві наші нації засуджують порушення прав людини у Дарфурі, Бірмі та інших регіонах світу”.

Ніколя Саркозі має у Франції прізвисько “сарко-американець”. Газета “Нью-Йорк Таймс” назвала його найбільш проамериканським Президентом Франції за десятиліття, який цінує робочу етику та популярну культуру США. Ніколя Саркозі намагався стабілізувати стосунки зі Сполученими Штатами, вдаючись як до символічних, так і до суттєвих кроків – від літнього відпочинку в Нью-Гемпширі до підтримки жорсткої лінії США проти Ірану.

Газета “Вашингтон Пост” пише, що Адміністрація Буша сподівається знайти нових друзів у Європі. Адже її найближчі союзники – Прем’єр-міністр Великобританії Тоні Блер та Іспанії Хосе Марія Азнар залишили свої посади. Цілком ймовірно, що Канцлер Німеччини Анґела Меркель та Президент Франції Ніколя Саркозі стануть новою опорою США у Європі. Але їм доведеться врахувати досвід своїх колег та виявляти підтримку США обережніше, аби не втратити рихильність електорату у власних країнах, – пише “Вашингтон Пост”.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG