Спеціальні потреби

Майк Гакабі – кандидат, який поєднує консерватизм і популізм


Колишній губернатор Арканзасу 52-річний Майк Гакабі, не дуже відомий поза межами свого штату, є одним з претендентів на призначення в кандидати на пост президента США від Республіканської партії. Втім попри малобюджетність його кампанії, опитування свідчать, що він здобуває все більшу популярність виборців, насамперед у штаті Айова.

Під час кампанії Майк Гакабі випромінює оптимізм і демонструє почуття гумору. Відповідаючи на прохання журналістів прояснити мотиви своєї участі в передвиборчій кампанії, він сказав:

“Я міг би, звичайно, визнати, що з’їхав з глузду, але це не та відповідь, яку б ви хотіли публікувати. Насправді я вважаю, що Америка потребує позитивного і оптимістичного керівництва для відживлення національного духу”.

Гакабі розраховує передусім на консерваторів. Він не погоджується з абортами і одностатевими шлюбами. Але він не є шаблонною постаттю. Будучи священником, він також є бас-гітаристом у рок-групі.

Гакабі був губернатором Арканзасу з 1996-го по 2007-ий рік. Він змінив принципи своєї партії і підняв податки для покриття коштів медичної опіки дітей. На думку ряду аналітиків, поєднання в Гаккабі соціального консерватизму і економічного популізму можуть привабити і білих, і чорношкірих виборців Півдня і Середнього Заходу. Гакабі часто посилається на іншого губернатора Арканзасу, також вихідця з незаможної родини:

“Біл Клінтон двічі змагався за пост президента і двічі вигравав”.

Гакабі пройшов кілька змін. Хоча лише він першим з чоловіків у своїй родині здобув вищу освіту і зайняв губернаторське крісло. Пізніше, на вимогу лікарів, він втратив біля 50 кілограмів ваги і став бігуном на довгі дистанції.

Тепер деякі політологи припускають, що він може залишити ряди останніх за популярністю претендентів-республіканців і вирватись вперед. Декілька опитувань свідчать, що в штаті Айова Гакабі майже зрівнявся з іншими кандидатами в боротьбі за друге місце:

Політолог Стюарт Ротенберґ каже: “Жоден з провідних гравців їм не підходить так, як Гакабі. Думаю, в Гакабі з’явились певні шанси, оскільки республіканці консервативного нахилу”.

Практично не маючи досвіду в зовнішній політиці, Гакабі, як і більшість інших кадидатів-республіканців, займає рішучу позицію щодо тероризму:

“Ми не зможемо повністю усвідомити глибину фанатизму, який керує ісламо-фашизмом. Саме тому нам слід запевнитись, що всі американці розуміють реальність загрози нашій безпеці”.

Виборці штатів, де на початку наступного року відбудуться перші партійні з’їзди, вирішуватимуть, чи Майк Гакабі готовий до свого найбільшого марафону – змагання за президентське крісло.

XS
SM
MD
LG