Спеціальні потреби

Зріст попиту на нафту може призвести до енергетичної кризи


У той час, як ціни на чорне золото щодня б’ють нові рекорди, фахівці та аналітики нафтової галузі, які зібралися у Г’юстоні кажуть, що об’єми видобування нафти у світі вже досягли свого максиму. Легендарно відомий у нафтовому бізнесі розробник нафтових родовищ Ті Бун Пікенс переконаний, що видобуток нафти майже припинив своє зростання і вже незабаром не зможе задовольняти зростаючий світовий попит:

“Ціна 90 доларів за барель мене зовсім не дивує, втім як і 100 доларів. Я не хочу передбачати, але мені здається, що ціна спочатку підніметься за стодоларову позначку, а потім впаде до 80”.

Пікенс звинувачує у зниженні об’ємів видобутку нафти деякі державні компанії, які не дозволяють більш технічнорозвиненим приватним компаніям, як “Ексон Мобіл” працювати над розробкою нафтових родовищ:

“Чи може світ добувати більше, ніж 85 мільйонів барелей в день? Міг би, якби всім видобутком займався “Ексон Мобіл”. Але цього ніколи не станеться, адже 75% усього видобутку нафти у світі контролюють державні компанії”.

Багато фахівців сперечаються стосовно теорії піку видобутку нафти. Вони кажуть, що нові технології вже дозволяють добувати нафту там, де раніше це було неможливо. Невеликі нафтовидобувні компанії ефективно працюють на родовищах, які раніше вважали вичерпаними.

Представник корпорації “АПЕКС” Джим Балдуф впевнений, що єдиним вирішенням проблеми нафтової нестачі має бути економія. Як наприклад розвиток гібридних напівелектричних авто.

Аналітик Чарльз Максвел попереджає, що вже зараз необхідно вживати кардинальні заходи і не чекати коли настане енергетична криза:

“Що більше ми зможемо зробити перед настанням кризи, перед тим як дійсно почнуться проблеми, то легше ми її переживемо”.

Він додав, що світова енергетична криза, може статися вже найближчим часом.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG