Спеціальні потреби

Президент обговорив з урядом проблему зростання цін


Віктор Ющенко прийшов до Віктора Януковича вперше відколи той посів прем’єрське крісло на вулиці Грушевського. Раніше візит президента кілька разів анонсували, однак, Президент таки волів ігнорувати прем’єра і його міністрів. Тепер не до ігнорування. Ріст цін на продукти харчування б’є всі можливі і неможливі рекорди. Ця проблема давно вже стала основною для обговорення в суспільстві, обігнавши навіть політичні інтриги.

Тож у присутності президента за уряд доповідав перший заступник прем’єра Микола Азаров. Він переклав всю провину на регіональних керінвиків, яких до речі призначає презиеднт. Мовляв уряд дав їм можливість втручатися у цінову політику, однак не всі цей механізм використали:

“Уряд вжив всі необхідні заходи для того, щоб місцева влада могла повністю контролювати ситуацію на продовольчому ринку. На жаль у регіонах цю роботу не проводять на належному рівні. Місцеві органи виконавчої влади не використовують повністю наданих урядом повноважень щодо регулювання цін на окремі види продовольства”.

Натомість самі губернатори кажуть, що ручними методами таку складну економічну проблему не подолати, та й втручатися вони можуть лише щодо соціальних видів продуктів. Причина – як у зростанні цін на енергоносії, так і в стані економіки, де ні виробник, ні імпортер не почувається стабільно.

Президент вважає, що ця проблема вже сьогодні серйозно загрожує національній безпеці, і заради її подлання об’єднатися мають всі, незалежно від ідеології. Чи був це черговий заклик до широкої коаліції – зрозуміли не всі. Але довкола пропозицій Ющенка таки дискутували. Він каже, що нині в країні треба зміцнювати митну політику та робити сильну національну валюту. Без цього, на думку Ющенка, проблему вирішити не вдасться.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG