Спеціальні потреби

Чому продовжують зростати ціна на нафту?


Цього тижня ціна на нафту досягла рекордно високої позначки. На торгах у Нью-Йорку барель нафти коштував 93 долари 80 центів. Експерти кажуть, не виключено, що незабаром ціна на нафту може перетнути рубіж у сто доларів за барель.

Американський споживач вже встиг відчути на собі негативні наслідки підвищення цін на нафту. Тільки протягом останніх двох тижнів бензин на заправках у Сполучених Штатах став коштувати в середньому на 11 центів дорожче. А з початком морозів американці очікують зростання рахунків за опалення. Що ж призводить до зростання ціни на нафту? Перш за все – слабкий долар США. Коли долар падає, як правило, продукти, які оцінюються в доларах, дорожчають. Це те, що сьогодні відбувається з ціною на нафту, – зазначають експерти, серед яких Майкл Фісфільд:

“На ринку нафти присутній чималий спекулятивний інтерес та нестабільність. Все це призводить до зростання ціни на “чорне золото”. Я не виключаю можливості, що ціна за барель може досягти ста доларів”.

Серед інших причин фахівці також називають рішення Мексики призупинити видобуток нафти через несприятливу погоду та нещодавні збройні напади на бурові станції в Нігерії. А також – напруження на Близькому Сході, нестабільність на турецько-іракському кордоні та нещодавні санкції США проти Ірану. Едісон Армстронг каже:

“Це означає, що ціна була б нижчою на 20 доларів, а то і нижче, якщо б ми не мали усіх цих проблем на Близькому Сході та в Нігерії”.

Очікується, що додатково на зростання ціни вплине і збільшення попиту на нафту, зокрема, через холоднішу, ніж звичайно, зиму у північній півкулі.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG