Спеціальні потреби

В Україні зареєстрували перших новообраних депутатів


Вже місцяь зберігається інтрига – коли ж український парламент шостого скликання нарешті візьметься до роботи. Сьогодні ЦВК вже зареєструвала майже сотню нових депутатів, але коли вони нарешті зможуть потрапити до сесійної зали – невідомо. Першими мандати в ЦВК отримували бютівці, в найближчі дні їх видадуть і іншим політичним силам, що потрапили до парламенту. Але очікуваного підготовчого засідання щодо проведення урочистого відкриття роботи новобраної Ради вони так і не дочекалися.

Бютівець Йосип Вінський звинуватив у цьому свого колишнього парійтного боса – Олександра Мороза. Мовляв, той робить все, аби подовше посидіти у спікерському кріслі. Вінський каже, що звертався до Мороза, аби той якнайшвидше зібрав визначених фракціями депутатів, однак той відповів – він має десять днів для цього і скористається цим терімном сповна. Тобто перше засідання може відбутися лише за тиждень – 6-го листопада. Якщо активних суперечок та навмисного зволікання не буде, то переше засідання буде вже 13-го листопада, – каже Вінський.

Поки що плани на цей день доволі грандіозні – обрати керінвицтво парламенту, оголосити про коаліцію та проголосувати 12 законопроектів, які узгодили Наша Україна та БЮТ, серед них і закон про опозицію. Пакетне голосування для бютівців у цій справі не принципове.

Однак, БЮТ поки що побоюється відсутності дисципліни в лавах своїх партнерів. Для того, аби коаліція з 228 депутатів була міцною треба дві речі – це закон про імперативний мандат, який довзолить виключати зрадників зі списків нардепів та структурування в лавах нашоукраїнців, які поки що мають багато кардинально різних поглядів на одні політичні проблеми.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG