Спеціальні потреби

ЄС не допустить домінації Росії на енергетичному ринку  (ВІДЕО)


У Вашингтоні в Центрі стратегічних та міжнародних досліджень відбулася презентація книги журналіста Стівена Левіна “Нафта та слава”. Говорячи про політику Росії на енергетичному ринку, учасники обговорень не обійшли увагою і пропозицію Європейського Союзу обмежити участь країн, які не є його членами, в купівлі енергетичних об’єктів на території ЄС.

Стівен Левін, який висвітлював Центральноазійський регіон для “Нью-Йорк Таймс”, “Вол Стріт Джорнал” та “Ньюзвік” протягом 11 років погодився, що ця пропозиція спрямована в першу чергу проти Росії:

“Я думаю, що ця пропозиція має бути схвалена і власне через причини, які заявлені. Ніхто не може повністю контролювати виробництво електроенергії від початку до кінця. Це закон Європейського Союзу, і треба його дотримуватися. Також треба дотримуватися цього закону у даному випадку і з тієї причини, що Росія має історію використання енергії як інструменту впливу на Європу”.

Модератор дискусії та експерт з енергетичних питань Центру стратегічних та міжнародних досліджень Едвард Чо вказав, що європейська політика є нічим іншим, як відповіддю на подібні дії росіян:

“Звучить іронічно, коли росіяни говорять про те, що пропозиція ЄС носить дискримінаційний характер, беручи до уваги те, що відбувається в Росії. Тоді коли в Росії деякі об’єкти оголошують стратегічно важливими та іноземних компаній навіть не допускають до участі в тендері на володіння об’єктами”.

XS
SM
MD
LG