Актуально
Соціальні послуги для літніх людей у США та Україні (ВІДЕО)
Інститут Кенана у Вашингтоні започаткував міжнародну програму наукового обміну, згідно з якою фахівців різних галузей запрошують у Сполучені Штати для проведення досліджень.
Однією з учасниць цієї програми стала доктор педагогічних наук Галина Лактіонова, яка протягом кількох тижнів переймала у Вашингтоні американський досвід. Тема її спеціалізації: “Нові бачення і нові підходи до соціального обслуговування людей похилого віку”.
Детальніше про своє дослідження та систему соціальних послуг для людей похилого віку в Україні Галина Лактіонова поділилась у розмові з Андрієм Годованцем.
АГ: Пані Галино, що саме ви взяли від цієї програми і якій досвід повезете зі собою в Україну?
НЛ: В американському досвіді я можу відзначити три речі. По-перше, всі важливі політичні рішення тут приймають на підґрунті дуже фундаментальних досліджень. Друге це те, що існує дуже серйозний і широкий сервіс для людей похилого віку. І третє – існує маса публікацій, ресурсів, які можуть використовувати самі люди похилого віку, соціальні працівники проводять з цими людьми підготовку до такого важливого етапу життя.
АГ: Чим американські соціальні програми відрізняються від тих, які зараз працюють в Україні?
НЛ: Сьогодні вони відрізняються кардинально. По-перше, у США забезпечують доступність послуг. Кожна громада, кожний регіон, місце проживання людей має дуже широкий сервіс. І це не тільки медичний чи побутовий сервіс, коли для людей похилого віку є спеціальні помешкання. Це, так би мовити, довготривалий сервіс, коли цим людям допомагають вести домашнє господарство. Є також й освітні програми і їх дуже багато. Якщо ми подивимося, наприклад, як працює парламентська бібліотека і які є рубрики для людей похилого віку, то це вражає. Вражає й те, що ці послуги надає не тільки держава, але й неурядові організації. Саме організації, які працюють у цій сфері є найпотужнішими. І таким чином тут є про що розмірковувати і є над чим замислюватися.
АГ: Чи є у вас уже якісь конкретні плани, що саме ви б хотіли запроваджувати після повернення в Україну?
НЛ: Певні плани уже є. І враховуючи те, що я – науковець, мій задум пов’язаний з науковими публікаціями. Але я також є професором Київського педагогічного університету і я вже сьогодні моделюю нові теми для тих студентів, які отримують сьогодні фах “соціальний педагог”. На мій погляд, взагалі дуже багато університетів у Сполучених Штатах Америки мають свої дослідницькі центри і мають школи соціальних працівників, де готують фахівців до роботи з людьми похилого віку. Можливо такі інновації також будуть запроваджені в тому числі і завдяки моїй участі в Україні.
АГ: Наскільки Україна готова до запровадження таких інновацій і коли там можна буде очікувати приблизно такого ж рівня соціального забезпечення, який зараз є у США?
НЛ: У своїй темі я зовсім не випадково підкреслила перш за все нове бачення. Серед іншого і роль ЗМІ у поширенні інноваційних ідей. Чому? Тому що мені впало в око, що у США серед ведучих програм телебачення є люди і середнього віку і старшого віку. У нас в Україні це поодинокі приклади. І таким чином, нас очікує спільна робота в тому числі і завдяки журналістам і засобам масової інформації.
Всі новини дня
- Голос Америки
«Ми знаємо про відео». Білий дім про суперечливі повідомлення щодо загибелі російського адмірала Соколова

Новий міністр оборони України Рустем Умеров заявив у вівторок в інтерв'ю Крістіан Аманпур з CNN, що якщо Соколов помер, «це хороша новина для всіх».
В ексклюзивному інтерв'ю з Києва він не підтвердив і не спростував факт загибелі Соколова під час удару.
«Він (Соколов) перебуває на наших тимчасово окупованих територіях… його там взагалі не повинно бути. Отже, якщо він мертвий, це хороша новина для всіх, що ми продовжуємо деокупацію нашої території», — сказав Умеров CNN.
Критика українського контрнаступу – непрофесійні і марні заяви. Генерал Годжес про багатоскладовість операцій ЗСУ

Тим, хто "за 8000 км" критикує, як хтось інший заходить на мінні поля і окопи та розміновує їх, повинно бути соромно самим за себе. Так тезу висловив колишній командувач Сухопутних сил НАТО в Європі, генерал США у відставці Бен Годжес під час дискусії у Вашингтоні “Перемога України: блимає жовтий сигнал?”.
Годжес відповідав на запитання Роберта Макконнелла, співзасновника Фундації США-Україна стосовно критичних зауважень на адресу дій української армії у війні.
“Це непрофесійні та марні заяви”, – сказав Бен Годжес.
Генерал нагадав, що українцям доводиться боротися без підтримки авіації, без якої США, Велика Британія чи Німеччина ніколи не посилала б своїх солдатів у бойові дії. Голос Америки також писав раніше про дискусію між експертами, які заявили, що якби наступ в Україні вела американська армія, вона би спиралася на підтримку авіації, яка б розбила укріплення противника ще задовго перед тим, як відправили б піхоту.
“Контрнаступ – це не лише те, що ми бачимо на полі бою”, – наголосив Годжес. За його словами, ЗСУ проводять багатоскладові комплексні операції, включно з роботою спецпризначенців, атаками дронів, кібер боротьбою, виведенням з ладу російських радарів та ППО та іншим.
Також, за словами Годжеса, вражаючою є робота українських військових щодо Чорноморського флоту, яка створює величезний тиск на російський генштаб.
Раніше в ексклюзивному інтерв'ю Голосу Америки Бен Годжес також заявив, що за умов відсутності підтримки з повітря критика українського контранаступну є невиправданою. “На жаль, українці й надалі зазнають великих втрат, тому що ми, Захід, не надали їм необхідних можливостей. І я говорю саме про високоточну зброю великої дальності”, – сказав Годжес.
Генератори, павербанки та газові пальники – як українці готуються до другої зими в умовах війни. Відео
Консервація в промислових масштабах, генератори, павербанки та газові пальники – українці готуються до другої зими в умовах війни. Люди налаштовуються на найскладніший сценарій, коли Росія знову атакуватиме енергетичну інфраструктуру і будуть перебої з електропостачанням.
Чи вплинуть реформи в Україні на допомогу від США – Білий дім пояснює. Відео
США запропонували Україні перелік пріоритетних реформ для обговорення на Багатосторонній координаційній платформі донорів для України. Що означає цей лист для України у контексті подальшої військової підтримки від США – у Білому Домі пояснили на запит Голосу Америки Українською.
- Голос Америки
"Не маємо права на помилку". Костін про роботу українських прокурорів з розслідування воєнних злочинів РФ

Українська правоохоронна система має розслідувати безпрецедентну кількість воєнних злочинів РФ в Україні, однак попри навантаження прокурори повинні дотримуватись найвищих міжнародних стандартів, щоб притягнути винних до відповідальності.
Так в інтерв'ю Українській службі Голосу Америки генпрокурор України Андрій Костін прокоментував звіт Української гельсінської спілки на основі анонімного опитування українських правоохоронців. Звіт виявив, що їм бракує навичок для розслідування воєнних злочинів: у половині справ про воєнні злочини не ведеться досудове розслідування, а також представники Нацполіції та Офісу генпрокурора в анонімному опитуванні скаржилися на велике навантаження та брак знань і ресурсів поміж інших чинників, які ускладнюють розслідування.
У відповідь Костін пояснив, що "ця величезна кількість (злочинів), звісно, потребує розслідування та притягнення до відповідальності. І ми маємо зробити це належним чином, тому що стандарт доказів дуже важливий.... ніхто не знає, коли збирає докази щодо щойно вчиненого злочину, чи цю справу передадуть до МКС".
Він підкреслив, що українська сторона у співпраці з МКС та іншими партнерами, окрім пріоритетних напрямків - злочинів агресії, геноциду, вбивств і катувань мирного населення, примусового вивезення українських дітей, також вперше розслідує екологічні чи кіберзлочини як воєнні злочини. "Створюючи нові практики, нам треба бути впевненими, що результати наших розслідувань заслуговуватимуть довіри на міжнародному рівні та будуть сприйняті міжнародним товариством як справжнє справедливе правосуддя. Це наша головна відмінність від держави-агресора", - додав він.
"Одним з елементів стратегії також є поєднання справ. Тому, коли ми розуміємо, наприклад, що кілька ракетних і безпілотних атак були здійснені, наприклад, одним підрозділом російської армії, ми можемо спробувати об’єднати ці випадки в один великий, тому що у цьому випадку нам буде легше встановити ланцюжок командування", - пояснив високопосадовець.
За словами генпрокурора, Київ співпрацює із міжнародними інституціями, а також із Міністерством юстиції США та Федеральним бюро розслідувань "не тільки з точки зору співпраці в конкретних справах, а й для нарощування потенціалу, також навчання наших прокурорів і слідчих, тому що ми підходимо до нових шляхів, і ми не маємо права на помилку".
Росія не визнає причетність до злочинів проти мирного населення попри наявність численних доказів і свідчень.
Форум