Спеціальні потреби

Відбулася щорічна фулбрайтівська конференція  (ВІДЕО)


“Український проект у ХХІ-му столітті”. Таку назву мала щорічна фулбрайтівська конференція, що відбулася у Києві. Престижна програма наукових обмінів імені Фулбрайта існує в Україні з 1992-го року. За цей час понад 400 українських науковців провели рік стажування у Сполучених Штатах і 300 американських науковців мали змогу побувати в Україні.

Викладач з університету Оклагоми Єлке Шен приїхала в Україну за програмою наукових обмінів імені Фулбрайта. Разом з колегами-фулбрайтівцями вона працює над “Українським проектом у ХХІ-му столітті”:

“Я – фулбрайтер зі Сполучених Штатів, зараз викладаю в Дніпропетровському національному університеті політологію, і я дуже щаслива бути в Україні”.

Директор програми імені Фулбрайта в Україні Мирон Стахів зазначає:

“Питання, яке ставить конференція, є – куди Україні піти в ХХІ-му столітті. Якою Україна має бути за 20 - 30 років”.

У ХХІ-му столітті українська освіта має бути вільною від корупції. Це одна з ключових тем “Українського проекту”, розробленого фулбрайтівською громадою. Як наголосив, відкриваючи конференцію, посол США в Україні Вільям Тейлор, побороти корупцію при вступі до ВНЗ допоможе програма зовнішнього тестування, спонсорована Урядом Сполучених Штатів:

“Я щойно згадав про корупцію в освіті. Це речі, про які часом важко говорити. Однак я закликаю фулбрайтівців під час дискусій тут на конференції зосередитись на цих важких питаннях. Адже йдеться про те, як просувати Україну далі в Європу”.

Професійне спілкування українських та американських вчених, вільний обмін ідеями зробила можливими саме програма Фулбрайта. Раніше було не так, – згадує довголітній колишній директор програми Марта Богачевська:

“Коли ми починали, майже ніхто не їздив до Америки. Тепер майже кожний вже був на тому чи іншому стажуванні чи когось відвідував. Так що під тим оглядом я вважаю, що Україна йде до кращого”.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG