Спеціальні потреби

Прем’єр Великобританії осудив діяльність курдських повстанців


Міністр закордонних справ Іраку Гошіяр Зебарі заявив, що його уряд допоможе Туреччині приборкати курдських повстанців, які здійснюють напади на турецьку територію з баз у північній частині Іраку.

Виступаючи у Багдаді на спільній прес-конференції з турецьким міністром закордонних справ Алі Бабаканом, Зебарі сказав, що іракський уряд активно підтримуватиме боротьбу із загрозою, яку становлять курдські повстанці. Ірак, заявив він, не дозволить Робітничій партії Курдистану псувати стосунки Багдада з Туреччиною.

Із свого боку Бабакан заявив, що Туреччина воліє вирішити проблему повстанців дипломатичним шляхом, діалогом і економічними заходами. Він відкинув пропозицію Робітничої партії Курдистану встановити припинення вогню, якщо Туреччина погодиться припинити військові дії проти повстанців.

Водночас Прем’єр-міністр Великобританії Ґордон Браун осудив діяльність курдських сепаратистів і обіцяв посилити заходи проти них. Виступаючи на спільній прес-конференції з Брауном, турецький Прем’єр-міністр Рецеп Таїп Ердоґан заявив, що Туреччина далі готова вдаватись до військових дій проти курдських повстанців, якщо це виявиться необхідним. Туреччина нарощує свої війська вздовж кордону з Іраком у підготовці до можливого наступу на бази курдських повстанців на іракській території.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG