Спеціальні потреби

Беназір Бгутто: Задля демократії ми готові ризикувати життям


Колишня прем’єр-міністр Пакистану Беназір Бгутто заявила, що спроби замаху на її життя не подолають її прагнення працювати над демократичним майбутнім Пакистану. У четвер, під час параду на честь її прибуття до Карачі, поблизу шляху, яким просувалася її автоколона, пролунали два вибухи. Загинуло щонайменше 136 людей. Сотні зазнали поранень.

Беназір Бгутто заявила, що спроба замаху на її життя не спинить поступу Пакистану у напрямку демократії. У своїй першій після вибухів заяві, пані Бгутто назвала насильницьку дію атакою на цілісність Пакистану:

“Ми готові ризикувати своїм життям та поставити на карту нашу свободу, щоб врятувати Пакистан, щоб врятувати демократію. Бо ми вважаємо, що саме демократія здатна утримати країну від розпаду та військового перевороту. Однак ми не готові здати наш великий народ на милість бойовиків”.

Бгутто повернулася до Пакистану після восьми років у вигнанні. Її прибуттю до Карачі передували місяці переговорів з Президентом Первезом Мушарафом про розподіл владних повноважень у майбутньому. Генерал Мушараф крім того пообіцяв Брутто амністію, усуваючи таким чином загрозу її арешту за звинуваченням у корупції.

У п’ятницю пані Бгутто заявила: тим хто загрожує її життю, не вдасться примусити її відмовитися від відкритої участі у передвиборчій кампанії.

“За основу наших дій ми повинні взяти привселюдні виступи. У такому підході мене підтримують представники партії: ми не можемо собі дозволити уникати привселюдних виступів”, – заявила екс-прем’єр.

Пані Бгутто каже, що про можливість нападів смертників її попереджали ще перед прибуттям до Карачі. Хоча Уряду Президента Мушарафа у причетності до атак вона і не звинувачує, утім вважає, що високопосадовці повинні з’ясувати, чому на одному з перехресть у момент появи її броньованого автомобіля, не діяли світлофори.

Президент Мушараф засудив атаки та пообіцяв провести повне розслідування. До багатьох державних діячів, які також засудили насильницький напад, приєднав свій голос і колишній Президент Пакистану Наваз Шаріф.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG