Спеціальні потреби

Золотистий стафілокок – загроза для життя?


У Сполучених Штатах багато уваги прикуто до так званої золотистої стафілококової інфекції, що має стійкість до медикаментів і здатна часом за лічені дні, а то й години спричинити смерть людини.

Стафілококи як правило живуть на поверхні шкіри. Однак бактерія здатна просякати всередину крізь незначну навіть ранку. Більшість видів стафілококів небезпеки не становлять. Утім стійкий до медикаментів так званий золотистий стафілокок може виявитися для пацієнта фатальним. Резистентність бактерії досліджує Сюзан Рей:

“Стафілококові бактерії здатні потрапляти до організму навіть крізь голку та викликати достатньо серйозні захворювання”.

Лікарка Рей разом з групою дослідників намагаються з’ясувати, як часто резистентну стафілококову інфекцію можна зустріти в Сполучених Штатах. Лікарка Моніна Клевінс каже, що досить часто:

“Лише 2005-го року зафіксовано 94 тисячі випадків зараження інфекцією, від чого померло понад 18,5 тисяч людей”.

Згідно з висновками дослідників, інфекція здебільшого заноситься під час усіляких медичних процедур. Так, скажімо, 58% пацієнтів захворіли після діалізу чи операцій. 27% інфекцій було занесено безпосередньо пацієнтам стаціонарів. І лише 14% випадків зараження не мали нічого спільного з медичними закладами. Вихід з проблеми банальний, – вважають дослідники. Лікарням треба суворіше дотримуватися правил стерилізації медичних інструментів, а медперсоналу та пацієнтам ретельно мити руки.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG