Спеціальні потреби

Росія готова працювати з будь-яким українським урядом


Домовленості щодо створення помаранчевої коаліції сьогодні прокоментував російський лідер Володимир Путін. Його країна готова працювати з будь-яким українським урядом, але за принципами ринкової економіки.

Володимир Путін передав вітання укранським політикам – чергове запевнення в дружбі та нагадування про дешевий газ. Під час прямої лінії російський лідер відповів на питання про українську помаранчеву коаліцію дуже дипломатично – мовляв, його країна працюватиме з будь-яким українським прем’єром та урядом, оскільки в цьому об’єктивно зацікавлені обидві сторони. Тут пан Путні зазначив, що в Україні проживає 17 мільйонів етнічних росіян, що дещо суперечить даним українського перепису і згадав про чотири мільйони українців, які живуть у Росії.

Але найбільш цікаві цитати стосувалися звичної перед зимою теми газу. Якщо ми говоримо про енергоносії, то, звичайно, взаємодія у цій сфері повинна здійснюватися на ринковій основі, – заявив Президент Росії. Знову таки, нагадавши наступне:

“Субсидування за рахунок низьких цін на енергоносії української економіки за останні 15 років складало щорічно від трьох до п’яти мільярдів доларів США. Такої підтримки Україна не одержувала і не одержить від жодної країни світу. Але переходячи на ринкові відносини, ми це робимо і маємо намір це робити м'яко, спокійно, у дружньому режимі, не завдаючи збитку нашим українським партнерам”.

Що означає дружній режим найімовірніше почують вже нові українські урядовці ближче до зими, як це традиційно трапляється в україно-російських газових відносинах.

Ще одна новина, яка надійшла з Росії має стати невеликою втіхою для постраждалих від трагедії у Дніпропетровську. Почувши заклики українського президента та Юлії Тимошенко, компанія, що є власником “Дніпрогазу”, який за попередніми оцінками винен у цій аварії, відшкодує постраждалим вартість їхніх квартир та втраченого майна. Сума компенсації, що її готовий сплатити російський мільярдер Вексельберг – 100 тисяч доларів кожній постраждалій родині.

Усі ці дні після аварії російська компанія зберігала мовчанку щодо питання компенсації втраченого. Тепер росіяни обіцяють сплатити ще й за лікування кожного потерпілого. Українська держава ближчим часом має видати кожному по дві тисячі гривень на першочергові потреби.

XS
SM
MD
LG