Спеціальні потреби

Триває візит Кондолізи Райс на Близький Схід


Другий день подорожі регіоном Близького Сходу Державний секретар США Кондоліза Райс провела у Єгипті. У Каїрі вона зустрілася з Президентом Госні Мубараком, відомим роллю посередника у зусиллях досягнути мир між ізраїльтянами та палестинцями та між ворогуючими палестинськими фракціями. Учора Кондоліза Райс обговорила питання миру з ізраїльськими високопосадовцями та з Президентом Палестинської автономії Магмудом Аббасом.

Держсекретар США Кондоліза Райс заявила, що ізраїльський та палестинський народи вдаються до найбільш наполегливої за останні роки спроби у розв’язані триваючого мійж ними конфлікту. Райс сподівається, що обидві сторони досягнуть порозуміння при складанні угоди, яка визначатиме остаточні кордони і статус Палестинської держави. Цей документ буде представлено учасникам спонсорованої США мирної конференції, яка відбудеться наступного місяця. Кондоліза Райс зазначила:

“Це буде важлива конференція, яка пришвидшить визначення статусу Палестинської держави”.

Райс зазначила, що жодних запрошень на конференцію, яка відбудеться поблизу Вашингтона, видано не було, оскільки обидві сторони повинні спочатку обговорити наболілі питання у двосторонніх переговорах.

У понеділок Кондоліза Райс зустрілася із Палестинським Президентом Махмудом Аббасом на Західному березі. Утім зустрічі із лідерами Гамасу, які контролюють Сектор Газа, не було.

Президент Аббас сподівається, що запланована конференція покладе край конфлікту, який тягнеться вже 60 років:

“На цій конференції все має бути з’ясовано. А після неї ми мусимо розпочати переговори у визначений час, аби досягнути миру, згідно з божою волею”.

Ізраїльський Прем’єр-міністр Егуд Олмерт після зустрічі із Кондолізою Райс в неділю, зазначив, що узгодження документа не є обов’язковою вимогою майбутньої конференції. Однак палестинські дипломати заявляють, що вони не братимуть участі у конференції, якщо такої угоди не буде прийнято.

Представник Інституту Близького Сходу Дейвид Мек заже, що такої угоди вимагають й інші країни у регіоні:

“Уряди інших арабських країн хочуть бачити більше реальних дій та послідовний прогрес у вирішенні цих проблем”.

Дейвид Мек застерігає, що графік роботи на якому наполягають палестинські дипломати, може бути занадто поспішним. Але він каже, що за цей час обидві сторони можуть зробити поступки заради досягнення миру:

“Ізраїльтяни виконають домовленість і знімуть свої прикордонні пункти на захоплених територіях. У свою чергу палестинці більше контролюватимуть терористичі угруповання”.

Держсекретар Райс відвідала Єгипет також планує зустрітися у Лондоні із Королем Йорданії.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG