Спеціальні потреби

Буш проти збільшення допомоги бідним американцям


У час, коли на Капітолійському пагорбі продовжуються дебати стосовно державного бюджету на 2008-ий рік, Джордж Буш дав критичну оцінку діям законодавців за те, що вони ще й досі не спромоглися ухвалити жодного законопроекту асигнувань, необхідних для нормального функціонування уряду. Президент США також погрожує накласти вето на пропозицію демократів збільшити на 22 мільярди доларів програми допомоги бідним американцям.

У понеділок Президент Джордж Буш дав негативну оцінку лідерам Конгресу за затримку у схваленні принаймні 12 законопроектів про асигнування, необхідних для безперебійного продовження урядових операцій. Виступаючи з промовою на нараді з бюджетних питань у місті Роджерс, штату Арканзас, президент нагадав законодавцям, що бюджетний рік 2007 закінчився вже два тижні тому:

“Минуло вже 15 днів від початку нового бюджетного року, а мені ще не представили жодного фінансового законопроекту. Конгрес повинен з більшою відповідальністю поставитися до розподілу ваших грошей та врешті схвалити кожен законопроект про асигнування. А вже відтак ми прослідкуємо, щоб ці витрати вклалися в рамки річного бюджету”.

Президент заявив, що накладе вето на спробу демократів збільшити витрати на внутрішні програми. Він пояснив, чому саме виступає проти розрахованого на п’ять років збільшення на 35 мільярдів доларів програми медичного страхування для дітей по штатах. Хоча програма і встановить критерії щодо надання медичної допомоги, – зазначив Джордж Буш, – утім не зможе задовольнити потреби дітей з бідних родин:

“Я – за! Бідним дітям треба допомогти. Тому слід зробити все можливе, щоб програма дійсно працювала. А деякі кола у Вашингтоні вважають, що найкраща політика у сфері охорони здоров’я – це підвищення у ній ролі федерального уряду. Я проти такого підходу”.

Палата представників американського Конгресу намагатиметься у четвер відхилити президентське вето. Утім необхідних двох третин голосів для цього демократам, як гадають, набрати не вдасться. Водночас республіканці твердять, що пропоновані демократами збільшення внутрішніх програм обтяжать за наступні п’ять років державний бюджет на понад 200 мільярдів доларів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG