Спеціальні потреби

Внаслідок трагедії у Дніпропетровську загинуло 17 осіб


Кількість жертв трагедії в Дніпропетровську зросла вже до 17 осіб. У вівторок з-під завалів високоповерхівки, де 13 жовтня вибухнув побутовий газ, витягли тіло ще одного чоловіка. Відтак наразі Міністерство з надзвичайних ситуацій повідомляє про 17 загиблих, 17 шпиталізованих і десятеро тих, доля яких невідома. Що ж до рятувальних робіт, то їх тимчасово призупинили у зв’язку із загрозою обвалу вцілілої стіни будинку.

Згідно з Указом Президента, 16 жовтня в Україні оголошено днем жалоби. На допомогу потерпілим сім’ям глава держави вирішив перерахувати свою одноденну зарплатню. До ініціативи приєдналися працівники Секретаріату, а також деяких інших держслужб.

Своєю чергою, Юлія Тимошенко закликала провести екстрене засідання Ради нацбезпеки і оборони. Як заявила лідер БЮТ, РНБО має розробити заходи з подолання трагедії, а також подбати про технічний аудит, напередодні опалювального сезону, усіх систем газопостачання:

“Не можна чекати місяць, поки збереться парламент. І тому перша наша пропозиція, і цю пропозицію ми вчора направили Президенту України – це невідкладно скликати Раду національної безпеки і оборони. Сьогодні це єдиний орган, який може об’єднати всі гілки влади і на базі Указу Президента зробити чітку технологію дій, яка пов’язана з сьогоднішньою безпекою систем електро- і газопостачання”.

На думку Тимошенко, в аварії винні приватні власники газорозподільних систем:

“Причина аварії в тому, що всі системи постачання газу і електроенергії вже давно передані в приватні руки. Але державний нагляд за системою безпеки абсолютно не здійснюється. Практично віддали життєво важливі системи в приватні руки і ніякого нагляду не зробили”.

Як наголосила очільниця БЮТ, відповідальність за трагедію в Дніпропетровську мусять понести не “стрілочники”, а власники “Дніпрогазу” та керівництво держнагляду. Головний кандидат на прем’єрську посаду заявила також, що у разі, коли приватні власники не виконують умов експлуатації газорозподільних систем, – вона не виключає повернення цих об’єктів у державну власність.

А тим часом у понеділок 15 жовтня стався ще один вибух газу. Цього разу, під час спроби пуску, вибухнув газовий котел у селі Супрунівка на Полтавщині. Загинули двоє осіб із технічного персоналу. Причину вибуху з’ясовують фахівці.

XS
SM
MD
LG