Спеціальні потреби

Обама може стати першим чорношкірим Президентом США


Сенатор-демократ зі штату Іллінойс Барак Обама має шанси стати першим чорношкірим президентом Сполучених Штатів. Однак, для цього йому спочатку доведеться позмагатися зі своїми однопартійцями.

Син іммігранта з Кенії та американки з Канзасу, Барак Обама народився на Гавайських островах 1961-го року. Частину свого дитинства Обама провів в Індонезії. Ступень бакалавра здобув у престижному Колумбійському університеті, диплом юриста – у Гарварді. Політична кар’єра Обами почалась у Чикаго, де він став активним громадським діячем, а пізніше членом сенату штату Іллінойс.

У 2004-му році його було обрано до Сенату США. Того ж самого року він виступив з ключовою промовою на з’їзді Демократичної партії:

“Я знаю, що історія мого життя це частина історії Америки, і я вдячний всім, хто передував мені. Те, що сталося зі мною, не було б можливим в жодній іншій країні світу”.

Цей виступ зробив Обаму відомим у всій країні і став фактичним початком його президентської кампанії, про яку він офіційно оголосив на початку цього року.

Професор політології Вірджинського університету Леррі Сабато зазначає:

“Він звертається до кожного зокрема і водночас до цілої громади. Великим плюсом є та молода енергетика, яку він випромінює. Мені він нагадує Джона Кеннеді у 1960-ті роки. Так що у нього є справжній шанс на перемогу”.

Його суперники кажуть, що він занадто молодий та не має достаньо досвіду. Обама погоджується, що не витратив багато років, вивчаючи політичні механізми Вашингтона. Однак каже, що був тут достатньо, щоб зрозуміти – політика Вашингтона має змінитися. Як і багато інших демократів, він виступає проти війни в Іраку і наполягає на встановленні чітких часових рамок для виведення звідти американських військ:

“Військового вирішення іракської проблеми не існує. Його ніколи не було. Найкращий спосіб подбати про нашу безпеку та примусити лідерів Іраку припинити там громадянську війну – це негайно вивести наших солдатів. Не через шість місяців чи рік, а зараз”.

Поки що лідируючі позиції серед демократів утримує сенатор Клінтон, однак як Обама, так і колишній сенатор Північної Кароліни Джон Едвардс відстають від неї з незначним відривом, відповідно до опитувань у таких штатах як Айова та Нью-Гемпшир. Експерти вважають, що Обама має більший потенціал порівняно з минулими чорношкірими кандидатами на президентське крісло і має гарні шанси перебороти упередження білого населення країни.

Дослідник Американського інституту підприємництва Джон Фортьє каже:

“Дехто занепокоєний, що афро-американцю навіть тепер важко буде отримати перемогу в Америці. Я думаю підстави для таких тверджень поки що існують, але за останні кілька років Америка дуже змінилася, і опитування доводять, що більшість американців лояльно ставляться до чорношкірого кандидата”.

Багаті культурні коріння Барака Обами та його здатність апелювати до широкого кола виборців роблять його кандидатуру унікальною. Виборці в Айові та Новому Гемпширі вже у січні матимуть нагоду продемонструвати, чи зможуть свіжі політичні погляди Обами перемогти занепокоєння електорату щодо його обмеженого досвіду у великій політиці.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG