Спеціальні потреби

Ґор вписав своє ім’я в історію людства, як нобелівський лауреат


Колишній віце-президент Сполучених Штатів Альберт Ґор разом з Міжурядовою комісією ООН став лауреатом Нобелівської премії миру за їхню роль у боротьбі з глобальним потеплінням. Про присудження премії було оголошено у столиці Норвегії – Осло.

Голова Норвезького Нобелівського комітету Оле Данболт Мйоес: “Нобелівська премія миру за 2007-ий рік буде порівну розділена між Міжурядовою комісією з питань змін клімату та Альбертом Арнольдом Ґором молодшим”.

Нобелівська премія миру для Ала Ґора своєрідна перемога. Сім років тому здавалося, що його пам’ятатимуть як найбільшого невдаху в історії американських виборів. Тепер Ґор вписав своє ім’я в історію людства. Він людина яка зробила найбільше, щоб привернути увагу громадськості до проблеми кліматичних змін. У змаганні за премію миру Ал Ґор переміг 180 претендентів з різних країн світу. Це не просто персональна перемога Ґора, це символічна перемога його ідеї.

Альберт Ґор давно працює над проблемою глобального потепління. Найбільшого розголосу набула його провідна роль у документальному фільмі “Незручна правда”, що здобув Оскара. Сам переможець зазначає:

“Якщо ви подивитесь на десять найгарячіших років, які були на землі за всю історію планети, то побачите, що всі вони сталися за останні 14 років. І найспекотнішим був – 2005-ий рік”.

У цьому фільмі передано особисті переконання колишнього віце-президента США. Ал Ґор переконаний і переконує інших, що планета у небезпеці. Його мета – домогтися скорочення викидів парникових газiв в атмосферу. Про справжню планетарну катастрофу, на порозі якої світ стоїть сьогодні. ще у березні цього року він говорив на слуханнях в Конгресі США.

Ґор закликав Конгрес “заморозити” викиди вуглекислого газу. Тобто – запровадити більш жорсткі стандарти економії пального та раніше від запланованого розпочати переговори щодо нової світової угоди про екологічні виклики. І хоча республіканці поставили під сумнів докази Ґора, демократи, які мають більшість в обох палатах Конгресу США, поставились до його промови позитивно. Слухання за участю Ґора підштовхнули законодавчий орган до розгляду законопроектів про зменшення викидів парникових газів.

Напередодні чергових виборів президента США, чимало американців закликають Ґора балатуватися на посаду кандидата від демократів. В Інтернеті навіть створено веб-сайт, автори якого бажають бачити Ґора у Білому домі. Ходили чутки, що під час вручення премії Оскар фільму “Незручна правда” Ґор оголосить про свою участь у виборах. Однак, він продовжує відмовлятися:

“Я знайшов інший шлях служіння. Я щиро вірю, що ми переживаємо найстрашнішу кризу. Однак, перед нами також відкриваються небачені можливості”.

Нобелівська премія миру, яку Ґор розділив з Міжурядовою комісією складає півтора мільйона доларів. Сам лауреат пообіцяв пожертвувати свою грошову частину нагорди на потреби Альянсу із захисту клімату. Виступаючи з нагоди присудження премії, Ел Ґор зазначив, що це надзвичайна шана для нього. Він розповів, що 10 грудня разом з дружиною візьме участь у церемонії нагородження в Осло, де прийме премію від імені тисяч людей, які працюють задля привернення уваги світу до проблем зміни клімату на планеті.

XS
SM
MD
LG