Спеціальні потреби

Бірманські монахи заявляють про продовження протестів


Політична криза у Бірмі, що загострилася минулого місяця, призвела до того, що уряд країни, силовими методами розігнав мирні демонстрації протестів. Війська застосовували зброю проти демонстрантів, захоплювали монастирі і арештували тисячі буддійських монахів, які очолили рух спротиву. Багато монахів, щоб врятуватися, були вимушені через джунглі пробиратися до сусіднього Таїланду. Проте, вони заявляють, що продовжуватимуть добиватися змін та справедливості в рідній країні, яку незаконно захопила військова хунта 40 років тому.

“Боротьба триватиме, зараз у людей знову є сили”, – каже монах, який втік з країни після участі у протестах в Рангуні. Він разом з іншими дістався віддалених районів на території Таїланду. Важко повірити що кілька тижнів тому в Бірмі відбувалася справжня революція, яку за словами декого, просто розтоптали. Однак монах-утікач каже, що це лише початок:

“Я навчаю інших монахів у нашому монастирі. Я вчитель і маю певну відповідальність. Деякі монахи не повернулися, тому я мушу йти на пошуки, щоб повернути їх”.

Будучи під загрозою депортації з Таїланду, вони просять милостиню, і збирають ресурси щоб згодом повернутися додому і продовжити свою боротьбу за зміни. Поки що переходи через кордон працюють у нормальному режимі. Величезного напливу біженців з Бірми, якого всі очікували, не сталося.

Член парламенту Бірми У Тун Він, якого було обрано в 1990-му році, але якого так і не допустили до роботи, також змушений втікати, бо, як він каже, настав час для змін:

“Моя партія намагалася розвивати демократію в країні останні 17 років. Але там нічого неможливо зробити. Можливо щось можливо буде змінити ззовні”.

Які і в інших сусідніх з Бірмою країнах, Уряд Таїланду намагався не висловлювати офіційну позицію стосовно протестів. Але на вулицях скрізь можна побачити акції на підтримку демонстрантів. Люди виходять на вулиці Бангкока. Втікачі з Бірми і їхні тайські симпатики вимагають справедливості. Монахи кажуть, що справедливість настане і покарає бірманських військових, звинувачених у силових розправах:

“Відповідно до Буддизму, їм пряма дорога до пекла”.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG