Спеціальні потреби

Відеотехнології – нове віяння у танцювальному мистецтві


В американських танцювальних школах та студіях набирає обертів нова тенденція. Невелика група хореографів поєднує сучасний танець з досягненнями сучасних відео- та аудіотехнологій, створюючи якісно новий продукт.

Керол Гесс хореограф та відеорежисер Балтиморського танцювального проекту. Разом зі своїм колегою Даґом Гембі вона у своїй новій постановці поєднує фотографію, відео та звук, щоб створити виставу якісно нового рівня:

“Новий підхід – це як малювання в стилі кубізму, коли ти маєш змогу побачити об’єкт одночасно з різних кутів. Таку саму методику я можу застосувати і під час сценічної вистави, коли її кожний аспект сприймається як окремий витвір мистецтва”.

У процесі підготовки нового танцювального проекту “Спільна вісь” Гесс відзняла відео різних районів Балтимору, яке під час вистави показують на великих екранах на сцені. Інша унікальна ідея хореографів – використання виконавцями на сцені ручних камер для зйомки своїх колег під час виступу, яких аудиторія, знову ж таки, зможе побачити одночасно наживу та на екранах.

Крім того, Гесс працює над створенням унікальних аудіопроектів. Один з них – варіації на тему ірландського танцю – “Подих майдану”. Інша трупа, яка активно використовує сучасні технології – танцювальний колектив “Ранчо тройка” з Нью-Йорка, яка створює мультимедійні фільми, демонструючи танець через призму часу та простору. І, звичайно, записи з цими роботами часто опиняються в Інтернеті. Такі сайти, як YouTube та Myspace дуже швидко стали звичними форумами майстрів сучасного танцю. Хореограф Боріс Вілліс кожного дня ставить нове відео із записами імпровізованого танцю на свою сторінку dance-a-day.com. У буквальному перекладі – танець дня:

“Коли завгодно я можу створити новий відеоролик. Як хореографу вистави мені навіть не потрібні ні сцена, ні спонсори. Ніяких репетицій, просто сідаю і створюю виставу”.

Однак, поєднання танцю та технологій знайшло і своїх критиків. Хореограф Керол Гесс каже:

“Деякі з шанувальників танцю кажуть, що їм важко одночасно зосередитись на самій виставі та відео. Втім, як на мене, використання камер самими виконавцями на сцені є дуже успішним поєднанням танцю та візуального зображення, адже на екранах з’являються саме учасники вистави”.

Нова тенденція виявилась особливо популярною серед молодого покоління танцюристів, яке на сьогоднішній вже звикло до багатоплановості зображення та звуку. Відтак, велика кількість коледжів по всій країні наразі почали пропонувати студентам танцювальних факультетів одночасну спеціалізацію у технологічних дисциплінах. У деяких коледжах навіть започаткована нова програма, за якої майбутні професійні танцюристи отримають також і диплом програмістів відеоігор.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG