Спеціальні потреби

Президент Буш: Уяд США не застосовує тортур


Президент США Джордж Буш захищає політику його Адміністрації у справі допитування осіб, підозрюваних у тероризмі. “Американський уряд не застосовує тортур”, – заявив він, реагуючи на повідомлення американської преси про таємні меморандуми Міністерства юстиції, в яких визначаються процедури жорстких допитувань. Деякі члени Конгресу вимагають бачити ці меморандуми і обіцяють провести детальне розслідування.

Згідно з повідомленнями, мова йде про два меморандуми Міністерства юстиції, що уповноважують Центральне розвідувальне управління застосовувати жорсткі методи при допитах. За деякими даними, ці меморандуми були затверджені 2005-го року тодішнім міністром юстиції Альбертом Ґонзалесом. Законодавці-демократи хочуть бачити ці документи.

Пре зидент Буш відкидає звинувачення у порушенні американських чи міжнародних законів:

“Цей уряд не катує людей. Ми дотримуємось законів США і наших міжнародних зобов’язань”.

Проте, деякі правозахисні групи критикують Сполучені Штати за використання жорстких і екстремальних методів допитування запідозрених в тероризмі. Представник організації “Права людини понад усе” Еліса Масіміно зазначає:

“Якщо у вас є юрист, який скаже, що чорне – це біле, а добро – це зло, і що тримати людину під водою це не катування, тоді немає різниці, що написано в законі”.

Президент Буш минулого року підписав законодавство, що встановлює правила допитування і притягання до судової відповідальності запідозрених в тероризмі. Закон також дозволяє президентові визначити, які саме методи допитування відповідають Женевським конвенціям про поводження з військовополоненими. За інформацією видання “Нью-Йорк Таймс”, меморандуми з 2005-го року дозволяють застосовувати такі жорсткі методи допитування, як утримання в умовах холоду або спеки, і симуляцію топлення.

Однак Буш наполягає, що заходи скеровані на захист американців від тероризму:

“Якщо ми знайдемо когось, хто можливо має інформацію про потенційний напад на Америку, ви можете бути певні, що ми його затримаємо і будемо допитувати”.

Допитування в’язнів дало інформацію, що допомогла захистити громадськість – запевняє Пезидент Буш. Однак демократи у Конгресі обіцяють детальніше дослідити цю справу.

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG