Спеціальні потреби

Трансплантація клітин повернула зір


Майкл Мей втратив зір ще у ранньому віці і ніколи не сумнівався в тому, що до кінця свого життя залишиться сліпим. Однак, пройшло 40 років, наука просунулася вперед, і в нього з’явився шанс почати бачити знову. Втім, Майкл Мей не поспішав робити операцію.

Коли Майклу Мею було три роки, його родина переїхала до нового будинку. Граючись в гаражі, хлопчик побачив пляшку з дивною речовиною:

“Вона випала з моїх рук, і в певний момент я подумав, а куди все зникло? Більше з того дня я нічого не бачив”.

Хімічна речовина вибухнула – Майкл дивом залишився живим. Але його очам було нанесено такої шкоди, що лікарі були переконані: він вже ніколи не зможе бачити. Але спрага до життя залишилася:

“В мені постійно боролися дві емоції: бажання пізнавати світ та почуття самозбереження”.

У 80-их роках Майкл став одним з провідних спортсменів. Потім – успішним бізнесменом, створюючи нові продукти, включно з системою Джі-Пі-Ес для сліпих. Він одружився. Виховує разом з дружиною Дженіфер двох дітей. Одного дня подружжя почуло від лікаря-окуліста цікаву пропозицію. Новітня технологія дозволяє трансплантувати нові клітини в око Майкла – і він знову зможе бачити. Але Майкл засумнівався – чи потрібно йому це:

“Бути сліпим має певний біблійний сенс. Люди просто не можуть повірити, що я негайно не вчепився в цю можливість”.

Доктор Ден Гурман – фахівець з делікатного та революційного типу хірургії, яка включає трансплантацію мікроскопічних клітин рогівки ока. Вони формують щось на зразок кола навколо кута ока та відповідають за те, аби рогівка залишалася чистою та пропускала світло. Саме ці клітини були в Майкла спалені. Якщо нові клітини будуть успішно пересаджені, можна пересадити і нову рогівку та відновити зір. Втім, операція мала певні ризики – зокрема, приймаючи післяопераційні ліки Майкл міг захворіти на рак. А що якщо операція не спрацює? Разом з Дженіфер вони створили для своєї родини чудове життя. Навіщо всім цим ризикувати? Але після довгих роздумів, Майкл все-таки відважився на операцію:

“Це трапилося протягом секунд. Я побачив великий промінь світла. І вперше в житті він побачив свою дружину. Моєю першою думкою було – я настільки вдячний Дженіфер, що вона зі мною. І не лише тому, що всі ці роки, живучи разом, я думав, а як же вона виглядає, а тепер нарешті її побачив. Я думав: Хіба це не чудово, що ми переживаємо цей досвід разом!”.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG