Спеціальні потреби

Вживання стероїдів – дедалі більша проблема у спорті


Американські правоохоронці заявляють, що проблема вживання заборонених стероїдів поширюється великими темпами серед молодих атлетів. Крім того, Адміністрація з контролю за харчами та ліками США наразі говорить, що проблема існує не лише з виробництвом та продажем стероїдів, але й з доставками цих допінгів з інших країн, зокрема з Китаю.

Нещодавно проведена американськими правоохоронцями перевірка спортсменів на вживання стероїдів була найбільшою на сьогоднішній день, однак ця проблема викликає загальнонаціональне занепокоєння вже протягом довгого часу. Скандал про використання допінгу бейсболістом вищої ліги Беррі Бондсом свого часу активно підхопили ЗМІ, після чого поважні фігури у світі спорту, як також фанати задалися одним питанням: чи можна вважати усі попередні рекорди Бондса його надбанням?

Прокурор Джон Вуд зазначає, що це розслідування стане найбільшим за всю історію спорту у Сполучених Штатах.

Адміністрація з контролю за харчами та ліками уже закрила 56 лабораторій, вилучивши більше 11 мільйонів доз стероїдів і 242 кілограми сировини, завезеної з Китаю. Як каже речник адміністрації Расті Пейн, його агентство співпрацює також з правоохоронцями в кількох інших країнах:

“Ми фактично передали на розслідування 37 справ, в яких детально описали зроблену нами роботу щодо тієї чи іншої компанії, і вони з вдячністю все це прийняли”.

Тим часом результати медичних аналізів таких професіоналів, як велосипедист Флойд Лендіс доводять, що ця проблема перекинулася і на молодіжний спорт. Гравець бейсболу Тейлор Гутон у 2003-му після років вживання стероїдів вчинив самогубство. Згодом його батько заснував фундацію в пам’ять про свого сина, яка б розповідала молодим атлетам про небезпеку цих речовин:

“З п’ятнадцяти хлопців, які бешкетували під час бейсбольної гри Тейлора, більше половини вживали анаболіки”.

Расті Пейн каже, що подібні трагічні випадки значної мірою мотивують правоохоронців:

“Хочеться, щоб цей сімнадцятирічний підліток, який тільки починає здобувати славу і думає, як би досягти більшого, почитав газети і подумав перед тим двічі”.

Адресовані атлетам-початківцям розміщені в Інтернеті повідомлення наразі допомагають правоохоронцям у розслідуванні. Пейн каже, що його слідчі беруть участь в он лайн-обговореннях про те, як виготовити, де купити та як вживати ці препарати:

“Наші агенти приєднуються до цих он лайн-груп та видають з себе атлетів, зацікавлених у вживанні стероїдів. І таким чином нам вдається встановити джерела постачання”.

Посадовці кажуть, що виробників та торгівців забороненими стероїдами за американськими законами переслідують нарівні з наркодилерами.

XS
SM
MD
LG