Спеціальні потреби

З дня трагедії у поселенні Амішів минув рік


Виповнюється рік з дня трагічного інциденту, що стався в поселенні Амішів, у штаті Пенсильванія. Рік тому, озброєний чоловік увірвався в приміщення сільської школи, вигнав з класу усіх хлопчиків, а десятьох дівчаток вишикував перед класною дошкою і розстріляв з пістолета, після чого пустив і собі кулю в голову. П’ятеро дітей тоді загинули на місці, а ще п’ятьох було важко поранено. Рік тому, американська нація була вражена цим безглуздим і жахливим актом насилля, а цього тижня, люди зібралися в громаді Амішів, щоб згадати загиблих.

На перший погляд життя в громаді Аішів ніби не змінилося. Воно таке як і рік тому, як і століття тому. Але зараз сюди з’їхалося багато людей, щоб згадати ту жахливу мить, що зруйнувала звичної розміреності життя поселення.

Ніхто не знає чому того дня чоловік, який працював молочником у громаді, увірвався до школи і здійснив цю криваву розправу над дітьми. Того ранку всі зіткнулися з найжахливішим злочином, який собі лише можна уявити.

Стару школу одразу зрівняли з землею. А на її місці побудували нову, зі спеціальними замками безпеки. Але пам’ять неможливо так швидко затерти. Герман Бонтрагер працював з амішами над їхньою єдиною офіційною заявою для навколишнього світу. У ній вони розповіли про те, як бореться за життя після поранення у голову шестирічна Розанна Кінг, як її сестра Сара, також після поранення у голову, змогла видужати і навіть ходить у школу:

“Хірург, що робив їй операцію на мозку, каже, що її повне одужання – справжнє чудо, за що треба дякувати Богу”.

Аміші живуть поселеннями у сільських районах сполучених штатів. Їхнє життя тепер мало чим відрізняється від того, яким воно було 100 років тому. Ці глибоко релігійні люди нехтують зручностями сучасного світу і користуються найпростішими технологіями. Пересуваються вони зазвичай кіньми і термін “кінська сила” справді означає кінську силу.

Директор музею ферми Амішів Ерік Коннер зазначає: “Аміші походять з Європи, а саме з Німеччини та Швейцарії. У 1693-му році це була переслідувана релігійна група. Через переслідування вони проводили богослужіння у власних хатах, пивницях, печерах. Тож коли вони прибули до Америки вони за звичкою продовжили служити у своїх помешканнях”.

Аміші дуже скрупульозно сприймають біблійні настанови і намагаються обмежити себе від багатьох речей, навіть від використання електрики. Енергію вони отримують від газу, дизелю, деревини і вугілля. Їхнє просте життя відбивається на стилі одягу, в якому вони ходять. Багато амішів вірять, що їхня відокремленість від світу та беззастережна віра у Бога зміцнює їхню громаду. Навіть після пережитого горя, вони кажуть, що пробачили нападника родину вбивці, адже за законами Амішів – пробачення це єдиний спосіб, який може заживити найболючішу рану.

XS
SM
MD
LG