Спеціальні потреби

Найшвидше передати інформацію з Бірми допомагає Інтернет


Демонстранти, які цими днями вийшли на вулиці Бірми, протестуючи проти військового режиму цієї країни, кажуть, що недорогі цифрові технології значно допомагають їм повідомити про свій протест за межі країни і заручитися підтримкою ззовні. Про велелюдні вуличні демонстрації, очолювані монахами Бірми, тепер знає весь світ завдяки Інтернет-сторінкам, як, наприклад, www.youtube.com.

Картинка часто може бути низької якості, але ці протести побачив весь світ. Це найбільше такого роду заворушення у Бірмі за останні 20 років. Тоді урядові сили вбили близько трьох тисяч продемократичних активістів. Цього разу, так звані Інтернет-блоґери очолюють інформаційну кампанію демонстрантів, розміщуючи на своїх персональних Інтернет-сторінках фотографії та відеокадри. Тін Морнг Тор з комітету відновлення демократії у Бірмі протестує перед посольством своєї країни у Вашингтоні:

“Ми насправді не знаємо що сталося тоді, 1988-го року. Не збереглося жодних документальних чи фотосвідчень. Але зараз у нас є багато відеокадрів і фотографій, які надходять усіма можливими цифровими шляхами. І ви можете побачити все що діється через Інтернет чи по телебаченню”.

Невеликі цифрові відеокамери чи камерафони, є досить доступними, і багато людей може передавати відео. Це, на думку Тін Морнг Тора може зупинити уряд країни від застосування насилля:

“Це ще одна причина, чому уряд намагається не атакувати людей, бо вони бояться що цифрові медіа розкажуть про ці дії на весь світ”.

Державне телебачення Бірми звинувачує закордонні медіа у необ’єктивності:

“Ми застерігаємо громадськість остерігатися цих агітаторів і не брати участі у протестах. Деякі закордонні телекомпанії передають неправдиві повідомлення, а інформацію для них збирають люди, які на них працюють”.

Орнг Дін, який брав участь ще у протестах двадцять років тому зараз працює в групі активістів, що проводять акції на підтримку Бірми у Вашингтоні. Він каже, що учасники протестів намагаються постійно випереджати уряд Бірми:

“Люди постійно оновлюють свої сторінки, а ми можемо поширити це відео далі. Вони дають нам паролі, щоб ми діяли швидше”.

У п’ятницю надійшли повідомлення, що уряд Бірми вдався до надзвичайних заходів і відімкнув від Інтернету усю країну, посилаючись на пошкоджені кабелі. Ще раніше там перестав працювати мобільний зв’язок. Страйкарі бояться, що після цього влада може вдатися до насилля, аби припинити протести.

XS
SM
MD
LG