Спеціальні потреби

Керівники церков закликали українців не продавати голосів


Десятеро керівників церков, що діють в Україні сьогодні звернулися до українського народу із закликом не ігнорувати виборів 30 вересня.

“Депутати Верховної Ради називаються “народними”, а тому кожен з них має пам'ятати, що він обраний для самовідданого служіння не своїм потребам, а народу”, – йдеться у зверненні учасників Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій з нагоди позачергових парламентських виборів в Україні.

Вони закликають громадян України прийти на вибори та віддати свій голос за ту силу, якій довіряють, та в жодному разі не продавати свого голосу і своєї совісті.

Текст підписали керівники найбільш популярних в Україні церков Православної Московського та Київського патріархатів, глави Римо- та Греко-католицьких церков, а також протестантських християнських церков.

“30 вересня на виборчій дільниці нехай кожен пам'ятає, що він не просто голосує, а робить вибір – вибір майбутнього шляху розвитку країни, вибір власного майбутнього і майбутнього своїх дітей. Нехай нікого не спокушає думка про те, що нібито від нас нічого не залежить. Від нашого голосу і нашого вибору нічого не залежить тільки тоді, коли ми самі відмовляємося від дару свободи, коли з активних членів громадянського суспільства ми перетворюємося на пасивних споглядачів чужих політичних дій. Від нас нічого не залежатиме тільки тоді, коли ми самі своєю зневірою чи пасивністю дозволимо, щоб так сталося”, – мовиться у зверненні.

Непокоять церковних лідерів і факти підкупу голосів виборців:

“На жаль, під час минулих виборчих кампаній ми були свідками фактів підкупу виборців. Одних підкуповували солодкими нездійсненними обіцянками майбутніх матеріальних благ, іншим давали трохи грошей або якісь товари. Переконані, що такі дії недостойні політиків та є аморальними. Закликаємо всіх боротися з цим ганебним явищем.

Дорогі брати і сестри, не продавайте свій голос і свою совість – ні дешево, ні дорого!”

Такі звернення стають в Україні вже традиційними. Щоправда, на президентських виборах 2004-го року, до них не приєднувався митрополит Володимир Сабодан, який цього разу звернення до українців підписав.

XS
SM
MD
LG