Спеціальні потреби

Як вплинуть вибори на довіру Заходу до України


У неділю громадяни України прийдуть до виборчих дільниць для того, щоб вчергове обрати новий парламент. 30-те вересня стане черговою спробою знайти вихід із глухого кута політичних суперечок.

Вибори без виборів так часто аналітики називають цьогорічні парламентські перегони. Українцям знову пропонують майже той самий політичний сценарій, що три та два роки тому. І не зважаючи на те, що багато оглядачів сподіваються на те, що вибори дадуть поштовх для розв'язання існуючого конфлікту у владі, багато хто остерігається післявиборчих судових процесів. Представник Фундації Україна-США Марта Мацелюх зазначає:

“Деякі аналітики вірять, що навіть, якщо вибори будуть проведені 30 вересня, результати не будуть відомі довго після голосування. Особливо, коли партії мають право оскаржити результати у суді”.

Низка аналітиків серед яких Ян Ноч з Атлантичної Ради США вважають, що невизначеність та політичні суперечки в Україні впливають на довіру Заходу до України, особливо у час, коли вона прагне членства у Європейському Союзі:

“Якщо Україна піде за минулорічним сценарієм, коли для формування уряду знадобилось п'ять місяців, то вона справді ризикує втратити довіру Заходу”.

Українські ж експерти, зокрема політичний аналітик Сергій Таран, наголошують, що Україна проходить складну системну трансформацію:

“На Заході думають, що в Україні існує демократія. Це перехідна демократія, демократія з багатьма проблемами, але немає жодних сумнівів, що в Україні вже немає авторитарного режиму”.

Міжнародні організації та уряди країн світу, включно з американським Сенатом, закликають Україну зберегти надбання останніх років і провести чесні та прозорі вибори. Наскільки близька Україна до демократії світ побачить уже за кілька днів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG