Спеціальні потреби

Звіт Світового Банку: Україна серед аутсайдерів  (ВІДЕО)


Світовий Банк оприлюднив свій щорічний звіт, під назвою: “Ведення бізнесу 2008”. У ньому, зокрема, говориться що країни Східної Європи та пострадянського простору, а також Китай та Індія, протягом останнього року, зробили найбільше з усіх, в напрямку покращення умов ведення бізнесу. На жаль Україна у цьому звіті згадується дуже рідко.

Вже другий рік поспіль Сингапур очолив список країн, які, на думку Світового Банку, є найсприятливішими для ведення бізнесу. А Єгипет, наприклад, зробив за цей рік найбільше з усіх країн, щоб покращити умови роботи місцевих бізнесменів.

Меліса Джонс, співавтор цього звіту впевнена, що спрощення процедур для бізнесу в країнах згодом віддається сторицею:

“Загалом, ми дійшли висновку, що країни, які здійснюють реформи найшвидше, в результаті отримують більше капіталовкладень в акції своїх компаній і зменшують безробіття. Інвестори прагнуть працювати з країнами, що активно трансформуються. Навіть не стільки важливо де зараз у рейтингу вони перебувають, головне, що вони покращують свій бізнес-клімат, а значить там можна отримати значний прибуток”.

Звіт досліджував зміни у таких десяти сферах, як процедури для започаткування бізнесу, захищеність права власності, полегшення доступу до кредитів, спрощення податкового навантаження. Меліса Джонс каже, що загальний висновок такий: більше людей починають займатися бізнесом, коли уряд спрощує процедури його регулювання:

“У країнах, що впроваджують реформи, відкривається більше нових компаній. Наприклад Грузія, має таку ж кількість компаній на кожних сто людей як і Малайзія. Така ж тенденція спостерігається і в інших східноєвропейських країнах, як от Словаччина та Сербія”.

На жаль, поступ країн Східної Європи зовсім не підтримує Україна. За рівнем простоти ведення бізнесу Україна займає 139 місце. За нею лише сорок країн, такі як Ірак, Судан, Камбоджа, Афганістан, тощо.

Це ж 139-те місце Україна посідала 2006-го і 2007-го років. Загалом у звіті Світового Банку Україна майже не згадується. А причина тут проста. Світовий Банк вважає, що за увесь рік в Україні не відбулося жодних змін для ведення бізнесу ні позитивних, ні негативних. Деякі експерти говорять, що в України є шанс вже найближчим часом виправити цю ситуацію. Цей шанс називається Євро –2012.

З цим погоджується і Морґан Вільямс: “Україні потрібні сотні та сотні мільйонів доларів інвестицій для інфраструктури, щоб підготуватися до чемпіонату 2012-го року, для туризму, будівництва нових готелів, нових доріг, розвитку міст. І дуже мало буде з цього отримано з внутрішніх резервів”.

Ці мільйонні інвестиції можна отримати лише, якщо уряд на практиці, а не на словах візьметься за покращення умов ведення бізнесу в країні.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG