Спеціальні потреби

МЗСУ закликало іноземних послів не коментувати виборів


Міністерство іноземних справ України звернулося до послів іноземних держав з проханням не коментувати вибори в Україні, а зосередитися на іформуванні про хід виборів у своїх державах. Така реакція МЗС була викликана непоодинокими заявами з коментарями про політичну ситуацію в Україні.

“Проведення парламентських виборів є винятково внутрішньою справою України”, – наголошує українське МЗС у своїй заяві, адресованій іноземним дипломатам.

“Україна широко відчинила двері для світової спільноти, зареєструвавши спостерігачами на виборах понад три тисячі представників іноземних держав і міжнародних організацій”, – додає МЗС.

Зовнішньополітичне відомство запевняє, що позачергові вибори до Верховної Ради 2007-го року “відбудуться вільно, демократично і з дотриманням міжнародних стандартів”.

“Свідченням спроможності України провести демократичні вибори стали високо оцінені світовою спільнотою парламентські вибори 2006-го року", - зазначається в коментарі”.

Водночас “МЗС України було б вдячним, якби іноземні диппредставництва віддавали перевагу інформуванню про вибори в їхніх країнах й уникали оцінок ходу виборчої кампанії в Україні”, – наголошується у заяві.

Нагадаємо, що раніше посол Росії Віктор Чорномирдін неодноразово заявляв про можливу розстановку сил в майбутньому українському парламенті. Ця заява з’явилася за три дні до самих виборів.

У цей же час, сьогодні в Україні останній день, коли можна перевірити себе у списках виборців і внести до них зміни, написавши відповідну заяву. Цього дня міграційна служба подає інформацію до комісій про те, хто виїхав з України і не повернувся досі. Це – нова норма в українському законодавстві. Від четверга також не можна буде перевірити себе в списках виборцях і на закордонних виборчих дільницях.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG