Спеціальні потреби

Суд не заборонив проведення масових акцій на Майдані


Києву доведеться пережити ще один майдан. Сподівання на те, що нового спалаху революційної активності в центрі столиці вдасться уникнути, не справдились. Окружний адміністративний суд Києва не задовольнив позову Київської міськдержадміністрації, яка просила заборонити проведення різними політичними силами масових акцій на Майдані Незалежності та інших центральних площах.

А відтак намети, ще з неділі встановлені на Хрещатику Партією регіонів, готові приймати прибульців зі Сходу. Починаючи з 29-го вересня, тут знову буде людно і гамірно. Чого чекати від нового майдану? Відповідь на це запитання намагалися дати відомі експерти. Попри різні політичні симпатії, вони виявились на диво одностайні. Політолог Дмитро Видрін зазначає:

“Як політолог, я чітко розрізняю майдани, які створюються за принципом переконань, за принципом ідеології, за принципом симпатії, і майдани, які створюються за принципом меркантильності, грошей, за принципом купівлі людей, які можуть сьогодні бути під білими прапорами, завтра під синіми, післязавтра під помаранчевими. Є майдан “за серцем”, а є майдан “за кишенею”. Так що я поважаю майдан “за серцем”, але дуже скептично, з неповагою ставлюсь до майданів “за кишенями”. Зараз всі сили – і БЮТ, і Регіони, і Наша Україна створюють тільки майдани “за кишенями”. Ніяких принципових рішень майдани за гроші ніколи не робили. Майдани за іншою ознакою, про які я казав, могли змінити хід історії, а майдан “за кишенею” ніколи хід історії не змінював”.

Скепсис та іронію щодо нового майдану поділяє інший політолог Олександр Палій:

“Акціями на зразок Майдану 2004-го року навесні цього року Партія регіонів значною мірою дискредитувала цю ідею в своєму виконанні. У зв’язку з тим, що там практично весь склад був привезений за гроші. Можна чекати аналогічних дій і від майдану, який намагаються організувати цього разу, тобто напередодні і після виборів. Фактично Партія регіонів користується тим брендом, який постійно всіляко намагалася поставити під сумнів усі ці три роки. Тобто три роки тому Партія регіонів стверджувала, що на Майдані зібралися нероби, люди, які не працюють у той час, коли шахтарі трудяться. Сьогодні ситуація дзеркально протилежна. Ми бачимо, що ПР намагається звезти максимальну кількість людей на майдан, тобто перехопити саму технологію, а по-друге, використати сакральний бренд, яким став майдан”.

Не сприймає всерйоз нинішній майдан і відомий публіцист, колишній дисидент і в’язень сумління Євген Сверстюк:

Я це сприймаю як пародію на майдан, політичну пародію, мавпування, підміни, засіб політичного тиску. І, як усяка підробка і фальш, в мене це завжди викликає якийсь острах. А разом з тим, усі ці бутафорні ініціативи приходять і минають, вони нічого не дадуть, крім витрати державних коштів і крім псування нервів. Все воно якось уляжеться і не зіграє ніякої ролі. Людям бракує чогось справжнього і тому вони граються в імітацію.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG