Спеціальні потреби

Яку роль може мати Блок Литвина у новому парламенті?


Кому потрібен Литвин? Передвиборчі білл-борди з усміхненим обличчям колишнього соратника Кучми, фігуранта у справі Ґонґадзе, науковця, пійманого на плагіаті, стверджують: він потрібен Україні. Втім, дехто з політичних гравців пропонує іншу версію. Блок Литвина конче потрібен Партії регіонів – як новий союзник для створення майбутньої коаліції. Таку думку висловив, зокрема, голова громадянської партії “ПОРА” Ярослав Годунок. За його словами, Володимир Литвин має замінити регіоналам вірного соратника Олександра Мороза. За цю роль, твердить очільник “Пори”, Литвинові вже обіцяно і проходження у парламент (навіть якщо для цього доведеться підмалювати результати), і пост спікера.

Чи справді Блок Литвина, який стрімко набрав популярність за останні місяці, може виявитись технологічним проектом Партії регіонів? Частина експертів категорично відкидає це припущення. Близький до регіоналів політолог і керівник Інституту імені Горшеніна Кость Бондаренко зазначає:

“Навряд чи має якісь підстави така думка. Справа в тому, що інакше б навряд чи президент і його Секретаріат свідомо посилювали Литвина напередодні виборів. Подивіться, скільки посадових осіб є в Блоці Литвина. Це і той же губернатор Миколаївської області Олексій Гаркуша, і керівник Шевченківської райадміністрації Києва Віктор Пилипишин, і цілий ряд інших осіб. Крім того, рідний брат Литвина отримав напередодні виборів призначення на високу посаду керівника Південного оперативного командування. Таким чином, я думаю, що це не розробка Партії регіонів, це скоріше за все проект, який тісно координує свою роботу з президентським Секретаріатом”.

Інші експерти не виключають, що попередня домовленість між Литвином і Партією регіонів все-таки існує. Говорить керівник Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов:

“Дещо тут є, окремі ознаки, які можуть на це вказувати. А саме той факт, що левову частку фінансування цієї кампанії здійснює відомий бізнесмен Хмельницький, він же входить до списку Партії регіонів. Я думаю, що це так просто не робиться – фінансувати тих, в кого в списку ти не знаходишся.

Але є й інші ознаки, які вказують на те, що не все так просто. Тому що влітку був призначений виконувачем обов’язків Миколаївської адміністрації Гаркуша, який є членом Народної партії Литвина і який входить в його близьке оточення. І тут почали говорити, що і Секретаріат Президента теж розраховує на можливу участь Литвина в новому парламенті.

Тому я б не виключав, що Литвин буде потрібен – є такий слоган “Литвин потрібен Україні”, але якщо перефразувати, то можна сказати, що політичним гравцям основним у новому парламенті потрібен буде Литвин для того, щоб вибудовувати якусь коаліційну комбінацію”.

Як вважають експерти, у присутності Литвина у парламенті однаковою мірою зацікавлена як Партія регіонів, так і “Наша Україна”. За прихильність Литвина, якщо він потрапить до Верховної Ради, боротимуться обидві політичні сили, – кажуть аналітики – а місце спікера йому буде ґарантоване.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG