Спеціальні потреби

Представники США, ЄС та Росії обговорюють статус Косово


Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров в черговий раз наголосив на позиції свого уряду стосовно краю Косово. Він зазначив, що одностороннє визнання незалежності цього регіону Сербії із значним албанським населенням може підірвати стабільність цілої Європи.

Свої зауваги Лавров висловив журналістам у Москві після зустрічі із своїм французьким колегою Бернардом Кушнером. У свою чергу посадовець Франції заявив, що переговори щодо майбутнього Косово не можуть тривати невизначено довго. Обидві заяви надійшли в час, коли представники Сполучених Штатів, Європейського Союзу та Росії обговорюють майбутнє краю Косово на дводенних переговорах у Лондоні. У розмовах також беруть участь представники Сербії та етнічного албанського населення Косово.

Тим часом посередник на переговорах від Євросоюзу заявив в інтерв'ю британській “Independent”, що обидві сторони повинні уникати у формулюванні слова “незалежність”. Натомість, вважає він, їм слід зосередитися на створенні під наглядом міжнародної спільноти спеціального статусу для краю Косово. Сербія вже запропонувала надати цьому регіону автономію з широкими повноваженнями. Однак етнічна албанська більшість наполягає на здобутті повної незалежності.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG