Спеціальні потреби

Група міжнародних військових інспекторів працює в Одесі


На території південного регіону України тривають заходи щодо виконання Україною міжнародних договорів та державних забов’язань контролювати звичайні і стратегічні озброєння. Штаб Південного оперативного командування спільно з Центром забезпечення реалізації договорів працюють над реалізацією необхідних міжнародно-правових заходів. Ці дії передбачені Договором про звичайні збройні сили у Європі, Віденьким документом 1999-го року та Договором “Відкрите небо”.

18 вересня до міжнародного аеропорту Одеси комерційним рейсом прибули іноземні інспекційні багатонаціональні групи з Німеччини у складі шести інспекторів (до групи входять і представники Канади, Словенії) та з Угорщини у складі дев’яти інспекторів (в групі представники Польщі, Греції, Словаччини, Болгарії). Німецьку групу очолює начальник відділу Центру верифікаційних завдань Бундесверу полковник Фаустман Герхард, а угорську – полковник Ач Габор. Інспекційна група планує також відвідати Миколаївський та Херсонський гарнізони.

Україна вже 16 років дотримується підписаних нею договорів про роззброєння. Начальник Центру забезпечення реалізації договорів про скорочення озброєнь, полковник Олег Погібко назвав ратифіковані угоди важливим елементом національної безпеки України і безпеки у Європі. Відтак він зазначив, що візит багатонаціональних інспекційних груп з Німеччини і Угорщини є важливим для України:

“Україна є європейською державою. Саме тому важливим є дотримання угод, які гарантують безпеку на території Європейського Союзу”.

Метою інспекції є контроль за дотриманням Україною підписаних угод про роззброєння. Після її завершення буде підписано офіційний звіт з коментарями чи зауваженнями з приводу невиконання чи порушення вимог договорів. Візит багатонаціональних інспекційних груп триватиме до 21 вересня.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG