Спеціальні потреби

Україна підписала угоди на спорудження саркофагу над ЧАЕС


Два контракти загальною сумою майже мільярд доларів. Така ціна ядерної безпеки. Угоди підписали сьогодні в Києві. Францзузька компанія “Новарка” обіцяє за п’ять років звести нове укриття над четвертим блоком Чорнобильської АЕС. Американська “Голтек інтернешнл” – сховище відпрацьованого ядерного палива. Її директор Ігор Грамоткін каже, що цей об’єкт також буде розташованим неподалік виведеної з експлуатації атомної станції:

“Ми підписали два контракти, які напряму впливають на безпеку нашого майданчика. Це насамперед новий безпечний конфайнмент. Над існуючим об’єктом “Укриття” буде зведено нову споруду”.

Нове укриття у вигляді арки висотою понад 100 метрів зберуть на майданчику поблизу існуючого і насунуть на спеціальних рейках. Фахівці твердять, що споруда загальною вагою понад 20 тисяч тонн зможе простояти принаймні століття. Протягом цього часу споруда повинна гарантувати захист населення та навколишнього середовища від радіаційного випромінення зруйнованого реактора.

У спорудженні братимуть участь і шість українських будівельних організацій. Їх обрали субпідрядниками зведеня конфайнменту. Вони також розбиратимуть нестійкі елементи нинішнього укриття. Основні конструкції нового об’єкту робитимуть в Україні.

Сполучені Штати – найбільша країна-донор Міжнародного чорнобильського фонду. Вони внесли до нього понад 200 мільйонів доларів. Загалом фінансують проект 28 країн.

У день підписання угоди сталася конфліктна ситуація. Міністр НС Нестор Шуфрич твердить, що декілька журналістів не змогли потрапити на процедуру підписання контрактів. Мовляв через те, що секретаріат президента раптово переніс цю подію з майданчика ЧАЕС на Банкову.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG