Спеціальні потреби

Соціологи оприлюднили останні передвиборчі рейтинги


Соціологи оприлюднили останні рейтинги. Від завтрашнього дня жодних цифр – закон забороняє публікацію соціологічних прогнозів за 15 днів до виборів. У наступні два тижні може змінитися багато що, наразі ж до Верховної Ради гарантовано проходять лише три політичні сили. Про це свідчать дані опитування, проведеного у вересні Фондом “Демократичні ініціативи”. Найбільше голосів у Партії регіонів – майже 35%. Майже 26% виборців готові підтримати Блок Юлії Тимошенко. І 12% проголосує за блок “Наша Україна – Народна самооборона”.

Шанси потрапити до парламенту має також Блок Литвина, в якого 3,3% прихильників. Комуністична партія наразі не дотягує до прохідної планки: вересневі заміри показали, що кількість прихильників КПУ сягає лише 2,7%.

Коментуючи отримані результати, соціологи зазначають: за останні місяці принципові зміни відбулися у помаранчевому таборі. Якщо раніше популярність Блоку Тимошенко знижувалась, а його рейтинги майже зрівнялися з рейтингами НУНС, то тепер БЮТ різко наростив оберти і майже удвічі випереджає пропрезидентську партію.

На думку експертів, це пояснюється невдалою стратегією виборчої кампанії “Нашої України – Народної самооборони”. Як відомо, НУНС будувала свою кампанію на ліквідації депутатської недоторканності – гаслі, що аж ніяк не належить до першої десятки найбільш актуальних проблем, які хвилюють виборців; до того ж його перехопили опоненти з Партії регіонів.

Суттєві зміни відбулися і серед партій та блоків “другого ешелону”. Рейтинг Компартії влітку зростав, а сьогодні вона балансує на межі проходження в парламент. А тим часом комуністів наздогнав Блок Володимира Литвина – як вважають соціологи, за рахунок активної рекламної кампанії та прагнення виборців до певної некомуністичної альтернативи як біло-блакитних, так і помаранчевим.

Втім, проблемою Блоку Литвина соціологи називають те, що його виборці найбільш нестабільні. Як свідчать дані опитування, лише половина з них заявили, що впевнені у своєму виборі і не передумають. А відтак до Верховної Ради скоріше пройдуть комуністи, ніж Блок Литвина, – вважає керівник фірми “Юкрейніан соціолоджі сервіс” Олександр Вишняк:

“До Верховної Ради можуть пройти як три, так і п’ять партій. Причому найбільш вірогідним я вважаю варіант, що пройдуть чотири – трійка лідерів плюс КПУ. Найнижча вірогідність того, що пройдуть всі п’ятеро”.

Що ж до Соціалістичної партії Мороза та Прогресивної соціалістичної партії Вітренко, то вони, на думку соціологів, втратили будь-які шанси подолати тривідсотковий бар’єр. За даними опитування, соціалісти мають 1,8%, а прогресивні соціалісти – 1,1% підтримки.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG