Спеціальні потреби

Призначення Зубкова – елемент продуманої стратегії?


Президент Росії Володимир Путін запропонував кандидатуру Віктора Зубкова на посаду нового прем'єр-міністра країни. Зубков на даний момент очолює управління державного фінансового моніторингу, яке бореться з відмиванням грошей. Зміни на політичному горизонті Російської Федерації коментує політолог і науковий співробітник Московського Центру Карнеґі у Вашингтоні Микола Петров:

“Те, що ми бачимо зараз, це – один з елементів довготермінової стратегії, сенс якої полягає в тому, що приблизно за рік до виборів Президент Путін почав призначати на різні посади людей, які в першу чергу відомі своїм лояльним ставленням до нього.Зубков влаштовує тим, що будучи 66-літним політиком, чиновником, відставки якого за віком з попередньої посади очікували вже протягом певного часу, він не може реально претендувати на участь у боротьбі за владу.

Окрім лояльності до Президента Путіна, друга його перевага полягає в тому, що він людина, яка професійно багато років збирала компромат на всіх без винятку бізнес-гравців, і в цьому сенсі цілком тримає в руках важелі контролю над усіма без винятку бізнес-компаніями, фізичними особами, які так чи інакше можуть брати участь у боротьбі за владу.

Особисто відданий Путіну технічний прем’єр, який буде тримати в руках уряд та забезпечить передачу влади у 2008-му році. Я не сприймаю це як корінну перебудову уряду, і в цьому плані я не очікую, що змінять багатьох міністрів”.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG