Спеціальні потреби

У США вшановують пам’ять загиблих під час теракту


Цього року вперше, починаючи з 2001-го року, 11 вересня припадає на вівторок, як і в день терористичних атак. Родичі жертв, загиблих зібралися в парку в нижній частині Мангеттана. Це – вперше, коли меморіальна церемонія відбувалася не безпосередньо на місці, де стояли зруйновані вежі-близнюки. Причина цього – початок відновлюваних робіт. Церемонію відкрили барабанним боєм та читанням імен тих, хто втратив тут того дня своє життя – загалом 2750 осіб. Для багатьох з їхніх родичів біль втрати все ще залишається нестерпним. Таня Гарсія втратила тут свою сестру Мерлін:

“Ми – одні з тих, від членів родин яких не залишилося нічого. Ми не знаємо, де вона опинилася, де саме вона загинула, де її рештки. Це щоденно впливає на наше життя. Ми ніколи не зможемо з цим змиритися. Це – як відкрита рана, яка з роками стає тільки гіршою”.

Традиційно, Нью-Йорк також тримав чотири хвилини мовчання: дві, аби відзначити момент, коли літаки врізалися у вежі, та дві – коли вежі обрушилися.

У Вашингтоні Президент Буш відвідав поминальну службу в Єпископальній церкві Святого Йоана та провів церемонію хвилини мовчання перед Білим домом.

Викрадений терористами літак врізався і в приміщення Пентагону, внаслідок чого загинуло 184 людини. В пам’ять за загиблими було організовано велику кількість заходів. Це і меморіальний тур Пентагоном, і марш в підтримку свободи, і кілька поминальних служб. У річницю трагедії до родичів загиблих звернувся міністр оборони Роберт Гейтс:

“Ми відбудували цей будинок. Так само, як багато з вас відбудували власні життя і навчилися жити зі втратами. І хоча час має властивість загоювати рани та заспокоювати, він ніколи не зможе повністю забрати біль та стерти спогади про той страшний день”.

Слухання в Сенаті та Палаті представників американського Конгресу були перервані хвилиною мовчання. Також поминальна служба відбулася на полі в Пенсільванії. Пам’ять 33 пасажирів і семи членів екіпажу рейсу №93 була вшанована дзвонами.

Ніхто сьогодні не знає, куди саме прямував той літак 11 вересня 2001-го року, але багато хто переконаний: якби він не впав у порожньому полі, кількість загиблих того дня була б ще більшою.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG