Спеціальні потреби

Справа про отруєння Ющенка знову в центрі уваги ЗМІ


Глава держави зробив цього тижня резонансні заяви про те, що слідство впритул наблизилося до встановлення обставин злочину. Українські правоохоронці кажуть, що фактично встановили країну походження діоксину, яким отруїли Віктора Ющенка. У Генпрокуратурі вважають, що його виготовили в Російській Федерації. Такого висновку дійшли після того, як проаналізували зразки діоксину, який виробляють у Великій Британії та США. За складом він відрізняється від виявленого в організмі українського президента. Цю хімічну сполуку виробляють лише три країни. Тому експерти й припускають, що виготовили дозу в російській лабораторії.

Втім довести це поки що неможливо. Росія, попри звернення українських слідчих, необхідних зразків діоксину власного виробництва не надіслала. Керівництво ГПУ також повідомило про зміну очільника слідчої групи, яка займалася цією справою. Кажуть, тепер подальшими пошуками керуватиме більш досвідчений співробітник – Галина Климович.

У той же час посол Російської Федерації, заявив що не знає чи українські слідчі зверталися за допомогою до російських колег. Він закликав правоохононців не перекладати відповідальності за нездатність розслідувати справу на його країну.

Цього тижня Віктор Ющенко в інтерв’ю для кількох іноземних видань фактично звинуватив російське керівництво у блокуванні розслідування обставин його отруєння під час виборчої кампанії 2004-го року. Він заявив, що слідство фактично вийшло на завершальний етап і має дані про обставини, коли отрута потрапила до його організму. Троє ключових людей, причетних до справи, за словами президента нині переховуються у Росії.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG