Спеціальні потреби

Регіонали почали збір підписів за проведення референдуму


Партія Регіонів розпочала сьогодні збір підписів за проведення всеукраїнського референдуму. На суд громадськості ця політична сила пропонує винести питання статусу російської мови, членства України в НАТО та можливості обрання глав місцевих адміністрацій. Детальніше про це йтиметься у розмові Христини Демиденко із київським кореспондентом Русланом Дейниченком.

ХД: Чи відомі якісь перші результати – скільки підписів вадалося зібрати і коли регіонали планують завершити цю роботу?

РД: Поки що немає даних скільки Партії регіонів вдалося зібрати підписів за проведення референдуму. Але цю процедуру добре організували. Регіонали розклали намети на Майдані незалежності, де зібралося чимало їхніх прихильників із символікою партії. І перші підписи поставили депутати, які представляють Партію регіонів у парламенті. Також вони повідомили, що партія агітуватиме відповісти “так” на всі три запитання референдуму. Щоправда самі депутати кажуть, що від третього запитання вони можуть і відмовитися. У партії є 60 днів, аби зібрати три мільйони підписів.

ХД: Раніше підписи за проведення референдуму щодо членства в НАТО збирали комуністи і об’єднані соціал-демократи. Попри те, що їм вдалося заручитися необхідною підтримкою своєї ініціативи, опитування все ж не відбулося. Які шанси, що цього разу референдум все ж відбудеться?

РД: Поки що такі шанси виглядають мало ймовірними, адже крім підписів людей потрібен ще й автограф президента. Це обов’язкова умова для референдуму. Віктор Ющенко сказав, що мовний референдум тільки поглиблюватиме розкол у суспільстві і виступив проти його проведення. При цьому він звинуватив Партію регіонів у порушенні домовленості про те, що питання мови не виноситимуть на референдум, щоб не дестабілізувати ситуацію в країні.

ХД: Чи матиме референдум обов’язкову силу. Адже в історії Україні вже були випадки, коли підтримані населенням питання так і залишалися на папері?

РД: Цей референдум не матиме обов’язкової юридичної сили, оскільки це питання потребує внесення змін до Конституції, тобто необхідно, щоб 300 депутатів Верховної Ради проголосували за внесення таких поправок. Саме тому БЮТ і назвав проведення такого референдуму передвиборчою спекуляцією. Партія регіонів заперечує це і каже, що референдум планують провести після виборів. Оглядачі зазначають, що головне завдання збору підписів – не винести ці питання на обговорення, а мобілізувати весь електорат перед виборами.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG