Спеціальні потреби

Обірвалось життя світового тенора Лучано Паваротті


У четвер світ став біднішим. В італійському місті Модена на 72-му році життя від раку підшлункової залози помер славетний оперний співак Лучано Паваротті. Навряд чи хтось помилиться, якщо скаже, що ХХ століття розпочалося з найвизначнішого тенора нашого часу Енріко Карузо та завершилось Лучано Паваротті. Співак залишив на згадку свій унікальний голос та пам'ять про благодійну діяльність. На Віденській державній опері, де Паваротті часто виступав, вивісили чорний прапор.

Лучано Паваротті називали королем високої ноти Сі. Він народився у сім’ї пекаря у 1935-му році. Захопленням його батька був спів. І згодом Паваротті почав, як і батько, співати у місцевому хорі. Але навіть тоді він не знав про свій справжній талант. Здобувши освіту вчителя, він почав викладати і водночас гастролювати з хором. Перша дружина Адуа Вероні спонукала його брати уроки співу.

У 1961-му році Паваротті виграв перше місце на конкурсі вокалу, дебютуючи у ролі Рудольфо в опері Пучіні “Богема”. А через п’ять років він вийшов на сцену славетного театру “Метрополітен-опери” у Нью-Йорку. “Нью-Йорк Таймс” “охрестила” співака супер-зіркою світового масштабу. Окрім співу Паваротті багато займався благодійністю, збираючи кошти для нужденних:

“Ви не можете зробити нічого кращого, ніж допомагати дітям. Діти це невинні жертви помилок старших, які воюють між собою. Тому я ніколи не допомагатиму дорослим”.

Паваротті був переконаний, що сучасний світ потребує позитивного заряду.Разом зі своїми партнерами та друзями Пласідо Домінго та Хосе Карерасом Паваротті організував грандіозне світове турне, знане як Тур трьох тенорів.

Лучано Паваротті казав: “Музика це щось надзвичайне, що збирає людей разом та руйнує бар’єри , бо це щось позитивне. Світ сьогодні потребує особливих речей, позитивних. Спорт та музика багато допомагає. Це лікує”.

Сам Паваротті страждав від зайвої ваги, оскільки любив життя і любив поїсти. При вазі 180 кілограмів, він мріяв літати:

“Моя мрія пробудитись одного ранку легшим на 25 кілограмів і полетіти”.

У четвер зранку відлетіла його душа.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG