Спеціальні потреби

Політична боротьба за президентське крісло гарячішає


Цей тиждень вважається стартом останнього етапу передвиборчих кампаній, після якого буде визначено, які саме претенденти в кандидати представлятимуть Демократичну та Республіканську партії на президентських виборах 2008-го року у США. Спочатку партійні активісти кожного окремого штату визначають кого вони хочуть бачити єдиним кандидатом від партії на президентських виборах, а потім результати голосувань у кожному штаті сумуються і визначається єдиний кандидат від партії. Невеликі за розмірами Штати Айова і Нью-Гемпшир традиційно відіграють важливу роль на цих попередніх виборах, бо саме вони голосують найраніше і вони є індикаторами того, хто лідирує у перегонах.

Політик Міт Ромні лідирує з-поміж республіканців у штаті Айова де витратив на агітацію та рекламу у ЗМІ напевне найбільше за всіх інших претендентів. Усі інші кандидати також намагаються схилити прихильність мешканців Айови на свою користь, як наприклад інший республіканець Руді Джуліані. Колишній мер Нью-Йорка присвятив цьому штату не так багато часу як його опонент і саме тому він лише на другому місці. Традиційно, на попередніх виборах, єдиного кандидата обирають партійні активісти.

Політичний репортер Дейвид Єпсен каже: “Кандидати насправді зважають не на тримільйонне населення штату, а на тих 150 тисяч активістів від кожної партії, які зрештою і прийматимуть рішення”.

Джон Едвардс працює над своїм іміджем в Айові ретельно і досить успішно. Зараз його підтримують більшість профспілок штату. Але його наздоганяє Гілларі Клінтон, яка навідується в Айову майже щотижня і каже, що дорога в Білий дім лежить через це невелике містечко. Не відстає від них обох і Барак Обама, який цього разу зібрав своїх прихильників у містечку Де-Мойн.

Як стало відомо, у боротьбу за президентське крісло в Америці вступив відомий в минулому сенатор-республіканець Фред Томпсон. Він, як очікується, може скласти найбільшу конкуренцію іншому республіканцю Руді Джуліані. Фред Томпсон, вже цими днями також збирається розпочати свою кампанію в Айові.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG