Спеціальні потреби

У Неваді тривають пошуки зниклого пілота


B американському штаті Невада продовжують пошуки легендарного повітроплавця Стіва Фасета, який зник у вівторок за загадкових обставин під час рутинного польоту у своєму одномоторному літаку. На рахунку Стіва – понад сто рекордів. Найбільш відомий з них – це соло-переліт навколо Землі на повітряній кулі.

Фосета називають Магелланом наших днів, а його життя – суцільною пригодою. Йому неодноразово вдавалося виходити із найскрутніших ситуацій. Нині Фосет зник за загадкових обставин. Він вилетів своїм літаком із штату Невада. Мета польоту – знайти у пустелі майданчик для встановлення рекорду швидкісної їзди. Утім Фосет не залишив на землі маршрутного листа. Тому ті, хто його шукає, мало не навпомацки ведуть обстеження району площею в тисячу квадратних кілометрів.

Фосета називають завзятим шукачем пригод. Він наважувався на вчинки, про які інші не сміли навіть мріяти. У 2002-му році він став першою людиною у світі, яка здійснила соло-переліт навколо землі на повітряній кулі.

Цей рекорд йому вдалося встановити з п’ятої спроби. На найбільшу смертельну небезпеку при цьому він наразився у 1998-му, коли його на розірваній кулі затягнуло на значну глибину у Кораловому морі.

У 2005-му році Фосет побив ще один рекорд, здійснюючи найперший в історії авіації переліт без заправки, який тривав 76 годин. Щоправда на останньому етапі пригоди йому таки довелося зробити аварійну посадку.

Стів Фосет тоді сказав: “Мені дуже пощастило, бо не кожний пілот має нагоду здійснити кругосвітню соло-подорож”.

Утім самим лише словом “пощастило” дії Фосета пояснити не можна. Бо де ще знайдеш людину, яка б наодинці перетнула Тихий океан, зійшла на найвищу у світі гору і навіть взяла участь у запливі через Ла-Манш?

Він природжений шукач гострих відчуттів – вважають ті, хто знає Фосета особисто. А Ричард Брансон, британський підприємець, який спонсорував у 2005-му повітряну експедицію американця, приховує хвилювання за друга жартом: “Старий упертий чобіт просто очікує, щоб хтось прийшов йому на допомогу”.

Відео - найголовніше

Перша промова посла Залужного – важливі заяви. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG