Спеціальні потреби

Зловживання алкоголем – найчастіша причина аварій


У Сполучених Штатах 1984-го року вік, у якому дозволяється вживати алкогольні напої був підвищений з 18 до 21 року. Цей крок був відповіддю на зростаючу кількість смертельних випадків внаслідок керування авто у нетверезому стані. Однак і це не зупинило підлітків у вживанні алкоголю. Це підтверджує і офіцер поліції Бил Моррісон, який каже, що щороку дві третини з 25 смертельних випадків у повіті Монтгомері стається через нетверезих молодих водіїв:

“Вони уявляють себе непереможними. Вони п’ють і відчувають енергію, яку я називаю – пивними м’язами. Їм здається, що вони здатні на такі речі, які у тверезому стані їм би і в голову не прийшли. І на жаль, багато з них сідають за кермо”.

Поліцейський у штатному вбранні, який переховується на даху крамниці горілчаних виробів, спостерігав за трьома підлітками, які завантажують своє авто ящиками з пивом:

“Водію вже виповнився 21 рік, двоє інших – молодші. Всі вони пішли до крамниці та несли пиво до авто. Водій потім зізнався, що вони їхали до нього додому, де збиралися пити. Всі вони отримали виклик до суду”.

Двом з хлопців по 20 років, обидва були змушені заплатити штраф у 500 доларів. Їх 21-річний друг винний у постачанні алкоголю неповнолітнім, а це обкладається штрафом у тисячу доларів.

Повноліття у більшості американських штатів наступає у 18 років. Тому дехто критикує, що законний вік для вживання алкоголю був підвищений до 21. Вони стверджують, що це примушує підлітків пити таємно та призводить до зловживань. Натомість, кажуть критики, краще привчати молодь до відповідального вживання алкоголю. Однак, далеко не всі погоджуються з такими поглядами.

Медики кажуть, що перед тим, як попасти на лікування, деякі з їхніх пацієнтів мають вже п’ятирічний стаж вживання алкоголю. І ті, хто починають пити до 15 років – матимуть набагато більше шансів стати алкоголіком у дорослому віці.

Офіцер Моррісон погоджується. Адже йому часто доводиться мати справу із проблемами, які викликає зловживанням алкоголем.

Наприклад, вандалізм, ґвалтування, пошкодження власності, крадіжки. Все це пов’язано із зловживанням алкоголем. Сьогодні у двох третинах інцидентів, що стаються вечорами п’ятниці чи суботи, задіяні підлітки.

У Сполучених Штатах щорічно в аваріях з нетверезими водіями гине 17 тисяч людей. І за останні кілька років ця кількість зростає. У повіті Монтгомері, першими у країні запровадили окремий відділ боротьбі зі зловживанням алкоголем. Офіцери загону передають свій досвід колегам з інших штатів. Таким чином поліція намагається зменшити кількість загиблих на дорогах.

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG