Спеціальні потреби

Сенатора звинувачують у сексуальних домаганнях


У Сполучених Штатах набирає обертів новий скандал, у центрі якого сенатор-республіканець від штату Айдаго Лері Крейґ. У червні законодавця арештували в міжнародному аеропорту американського міста Міннеаполіс за приставання до мужчини в чоловічому туалеті. Тоді він визнав свою провину. Однак тепер сенатор заперечує порушення громадського порядку і наполягає, що поліція неправильно розтлумачила його дії. Щоправда у вівторок сенатор подав у відставку з посади голови передвиборчої кампанії одного з претендентів на посаду президента Мітта Ромні, і попросив вибачення у своїх виборців. Спочатку сенатор заперечив свої статеві вподобання, заявляючи, що він не гомосексуаліст. Відтак він вибачився:

“Я нічого не зробив неправильного в аеропорту Міннеаполіса. Я шкодую, що визнав свою провину, що завдало багато смутку моїй дружині, родині, друзям, колегам і співвітчизникам. Я прошу вибачення за це”.

Утім сенатор не пояснив, чому він визнав свою провину:

“І хоча я не робив нічого непристойного в аеропорту Міннеаполіса, я визнав свою провину, аби все це швидко закінчилося”.

Однак поліцейський розповідає іншу історію. За його словами, поліція проводила спецоперацію за фактом сексуальних домагань у чоловічому туалеті міжнародного аеропорту. Одягнутий у штатський одяг, Дейв Карсніа каже, що сенатор зайшов за ним у туалет. У сусідній кабінці він став постукувати ногою, посилаючи таким чином сигнал, а відтак почав терти свою ногу об ногу поліцейського.

Тепер сенатор вважає, що зробив помилку, визнавши свою провину без присутності адвоката, оскільки мас-медіа закидають йому ще кілька випадків статевого домагання до чоловіків, які сенатор заперечує.

Політичне майбутнє Крейґа наразі під загрозою. Наступного року він повинен був знову балотуватися до Сенату від штату Айдаго. Але експерти зазначають, що навряд чи виборці готові вибачити сенатору його поведінку, який, до речі, свого часу голосував проти права гомосексуалістів на одруження.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG