Спеціальні потреби

У США - криза ринку приватної нерухомості


Фінансові аналітики США уважно стежать за всім, що може зашкодити отримувати прибутки фінансовим установам країни. Донедавна вважалося, що основні ризики американській економіці можуть нанести зростання цін на нафту, терористичні атаки чи зміни на світовому ринку цінних паперів. Але, схоже, що криза ринку приватної нерухомості США зараз найбільше загрожує фінансовій стабільності країни і згодом може перерости у катастрофу.

Федеральна резервна система США цього тижня видала кредит у розмірі два мільярди доларів чотирьом провідним банкам країни, оскільки у тих не залишилося коштів видавати нові кредити своїм клієнтам. Раніше деякі з найбільших кредитних установ США оголосили себе банкротами або почали масово скорочвати персонал. Криза виникла внаслідок того, що дедалі більше американців виявляються неспроможними вчасно повертати кредити за куплене у борг житло.

Основи проблеми були закладені ще 20 років тому, коли фінансові установи почали наперебій пропонувати кредити за низькими ставками фактично усім, хто до них звертався. Зростання споживчих цін в США і сповільнення росту економіки останнім часом спровокувало кризу. Банки почали піднімати відсотки, а люди опинилися у борговій ямі. За законом, якщо людина не виплачує кредит протягом кількох місяців, банк має право відібрати у неї нерухомість.

Статистика каже, що за рік у Лос-Анджелесі кількість будинків, відібраних за борги, збільшилася зі 145 до 1074. Найгірша ситуація з невиплатою кредитів склалася у Флориді та Каліфорнії. У цих штатах люди часто купували по кілька будинків з метою подальшого перепродажу. Але ціни перестали рости і вони опинилися у величезних боргах.

Спад на ринку нерухомості заторкнув не лише бідніші верстви населення, але й середній клас. Таким людям банки пропонують або збільшення відсотків або взагалі відмовляють у наданні кредиту.

Фахівці прогнозують, що теперішня криза в США поглиблюватиметься ще щонайменше рік. Кредити дорожчатимуть, і їх буде важче отримати. А частина американської мрії – власний будинок за містом, може для багатьох так і залишитися лише мрією.

XS
SM
MD
LG